Duben 2013

Hradecký Majáles 2013

29. dubna 2013 v 16:03 | Rogue |  Akce
Vysvitlo slunko, studentům se začala zapalovat lýtka, přiblížily se maturity a taky letní prázdniny, opeřenci si prozpěvují, květiny kvetou - zkrátka přišlo jaro. Vzduch krásně voní, země duní….
Přišel čas Majálesů.
Ač to delší čas vypadalo, že ten v Hradci Králové se konat nebude, neboť tradiční útočiště Majálesu je v nyní (božsky) rozkopaných Šimkových sadech nakonec se město a organizátoři domluvili, přístupná část sadů byla využita a stage expandovaly ještě na protilehlou loučku a mohlo se začít.
Byla pozvána zvučná jména, připravena všemožná lákadla tradičního i netradičního rázu, vstupenky v prodeji, v očekávaný den vysvitlo slunce a mohlo se začít slavit - jaro, studentský život a vůbec všechno co jste chtěli.
Mrzelo mě časové uspořádání výstupů - nestihla jsem kapely/ zpěváky, které jsem stihnout chtěla, nakonec jsem to brala vylučovací metodou - koho vidět musím, chci, koho ještě letos uvidím, koho oželím aj. A byl to boj. A tak jsem nakonec prakticky celý Majáles strávila před Gambrinus Excelent stage a musím říct, že nelituju. Rozparádilo se to na jedničku.
http://bzmedia.cz/gig/7b/de/6064/8c/57/eba5/rOIpU0L0M3vUBSeLrHrskv_8PZwNC5ep.jpg

3 sezóny v pekle

24. dubna 2013 v 15:11 | Rogue |  Filmy
http://www.rwe.cz/cs/img/rwe-karta-film/3-sezony-v-pekle-PLAKAT.jpg
Píše se rok 1947 a doba přeje smyslnosti, extravaganci, humoru a nekonečnému očekávání. Ivanu Heinzovi, pohlednému dandymu a vtipnému provokatérovi je právě devatenáct. Utíká z domova, aby se vydal na nekonvenční pouť oslavující svobodu a umělecké ideály. Žije přítomným okamžikem, obdivem k surrealismu a krásným ženám. Život se zdá být báječný, pokud ho vychutnáváte v cigaretovém kouři, lehkém opojení likérem a po boku fascinující, krásné a zkušené ženy.

It´s a time (Imagine Dragons)

19. dubna 2013 v 16:51 | Rogue |  Hudba
Dlouho mi unikali, ale pak jsem nastražila uši, když je hráli na Óčku a od té doby je můžu :)
Mimo jiné jejich song Radioactive neodmyslitelně patří k Hostiteli... A vystihl tu atmésféru skvěle!

Král džungle

18. dubna 2013 v 15:35 | Rogue |  Filmy
http://www.joblo.com/posters/images/full/1997-george-of-the-jungle-poster1.jpg
Před mnoha lety se nad centrální Afrikou zřítilo letadlo. Přežil jediný pasažér - nemluvně George. Uplynulo dvacet let a z George se stal skutečný král džungle. Pak k jeho útulnému bungalovu z palmoví zbloudila výprava s krásnou dívkou Uršulou, kterou pronásleduje její slizký snoubenec Lyle.

Jahodová anketa

16. dubna 2013 v 22:04 | Rogue |  Ankety
Ne, nebojte se, ještě jsem se tak úplně nezbláznila i když z této ankety by se to mohlo zdát jako reálné ;)
Je to taková anketa k pobavení - nezjišťuju nic hodnotného spíš mě na to přivedla nedávná "debata" s kamarádkou, když jsme se divily na čem, že si to ta druhá pochutnává.
Takže otázka je následující - jestliže si dáváte jahody s cukrem je to cukr krystal nebo cukr moučka? :D
(takže se nepiďte po mém duševním zdraví a dejte hlas v anketě, děkuju! ;))

The Pretender (Foo Fighters)

16. dubna 2013 v 21:56 | Rogue |  Hudba
Nedávno objevená kapela, ale nic to nemění na tom, že na téhle písničce ujíždím, nemůžu si pomoct - ten pomalý začátek a pak se ro rozjede a.... Uááááá :) Paráda.

Hostitel

13. dubna 2013 v 22:31 | Rogue |  Filmy
http://www.craveonline.com/images/stories/2011/2012/November/Film/Covers%20and%20Posters/The_Host_Poster_HD.jpg
Po úspěšné invazi Zemi kontrolují neviditelní mimozemšťané. Každý člověk se stane pro Duši pouhou schránkou a hostitelem. Hlavní hrdinkou filmu je Melanie, mladá dívka, která patří mezi zbývající "divoké" lidi a která se bezhlavě zamiluje do kluka jménem Jared. Melanie je ale zajata a její tělo si bere Duše jménem Poutnice. Poutnice je překvapena a zavalena hotovou tsunami vzpomínek a silných emocí, jimž vévodí láska. Stane se to, na co nejsou Duše příliš zvyklé.
Melanie se odmítá své mysli a svého těla vzdát. Poutnice chtěla původně ze vzpomínek odhalit úkryt zbývajících lidí, houževnatá Melanie ji v nich ale ukáže sílu lásky. Mimozemská Duše sama této síle nečekaně podlehne a v překvapivém spojenectví se pak vydají hledat Jareda, kterého obě milují. Stejně odhodlaná jako Melanie je ovšem i Duše jménem Hledačka s jediným úkolem - dopadení všech přeživších a ochrana nové rasy. (csfd.cz + moje úpravy)

Smola a hrušky

13. dubna 2013 v 11:46 | Rogue |  Hudba
Slovenská partička, která se nese na vlnách punku a reggae vznikla už v roce 1997 a hlavním "lepidlem skupiny" je kromě hudby záliba v kanadských žertících, pařbách, basketbalu a nikdy nekončící recesi.
Jestli Vás zaujal název kapely tak jako mě, pak o něm tvrdí, že je inspirovaný pořekadlem Nachytaný na hruškách (asi Slovenská specialitka já to znám jako nachytat na švestkách ;))

(Ne) čekaná kontrola

8. dubna 2013 v 15:01 | Rogue |  Hvězdný deník
Po dlouhé době byl příjemnou změnou fakt, že po koncertě nemusíme čekat až do ranních hodin na vlak či autobus. Na srdci nás hřál fakt, že až budeme chtít jet domů tak prostě nasedneme do auta a nebudeme muset mrznout kdesi v průchodu či v lepším případě v nádražní hale.

Petrolejové lampy - derniéra

5. dubna 2013 v 22:25 | Rogue |  Divadlo
Režie: Ivan Rajmont
Uvádělo: Klicperovo divadlo (hlavní scéna), derniéra 4. dubna 2013


Obsah: Příběh ságy dvou rodů popisuje osud mladé ženy Štěpky Kiliánové. Nepoddajné, ale srdečné, šaškující, ale přitom s vnitřní důstojností, hrdé, ale zranitelné. Stejně jako jejímu okolí se nám může zdát chvílemi nesnesitelná a vzápětí okouzlující. Především však musíme ocenit její neutuchající energii, s jakou se přes všechny rány osudu snaží dosáhnout aspoň kousku štěstí. A to i v nešťastném manželství se svým bratrancem, zkrachovalým důstojníkem. (klicperovodivadlo)