Březen 2013

Pán prstenů: Společenstvo prstenu

31. března 2013 v 13:36 | Rogue |  Knížky

http://www.knihy.cz/fotocache/bigorig/http--d----l----l--img.pemic.cz--l--sortimg--l--011--l--2--l--4--l--0112454-23.jpg
Autor: J.R.R.Tolkien
Počet stran: 379
Anotace: Trilogie Pán prstenů vypráví o nebezpečné cestě Bilbova příbuzného Froda, který musí opustit ospalou vesničku Hobitín v Kraji a vydat se na nebezpečnou cestu přes celou Středozem k Puklinám osudu, aby zničil Prsten, a zmařil tak Sauronovy temné plány.
První část trilogie sleduje, jak se díky čaroději Gandalfovi zformuje společenstvo, složené ze zástupců lidí, elfů, trpaslíků a hobitů, které má Froda na jeho cestě doprovázet, jak začne cesta společenstva a jak se posléze kvůli moci prstenu a snahám nepřátel společenstvo rozpadá...

Diskuze č. 9

29. března 2013 v 10:00 | Rogue |  Diskuze
Pokouším se "nezaspat", aby další diskuze nebyla po roce, jak už se mi stalo O:-) Budu ráda, když se ještě vyjáříte v předchozí diskuzi, s komentáři jste se moc nerozvášnili ;) A samozřejmě můžete svoje názory psát ke kterékoliv předcházející debatě.
A o čem bude další diskuze? No, z křesla vás to asi neshodí, téma je nasnadě...

Elle (Melissa)

24. března 2013 v 11:53 | Rogue |  Hudba
Stejně ze všech možných úhlů pohledu shledávám francouzštinu jakou úžasný jazyk :-p
A tahle písnička je prostě... Skvělá.

Hodina Země 2013

21. března 2013 v 22:09 | Rogue |  Ostatní
Nejsem nějak zvlášť zapálený ekolog, ale snažím se přemýšlet nad tím jak planetě ulehčit, jak se chovat ohleduplnějí, jak ji zachovat pro další generace.
Tohle je to nejmenší co můžeme udělat. A třeba to lidstvo vyburcuje k něčemu víc.
Pokud se chcete zapojit stačí 23.3.2013 na jednu hodinu (20:30 -21:30) zhasnout světla.
Tady se můžete i oficiálně připadat.
Nebo si jen kliknout na událost na facebooku.
Nebo neklikat nikam a jen se prostě zúčastnit.
Pro zvědavce další info.

Žebřík 2012

17. března 2013 v 13:27 | Rogue |  Hudba
Vím, že třeba Andělové, keří proběhli včera nebo Slavíci jsou mnohem známější ocenění, ale podle mě by se nemělo zapomínat ani na tuhle anketu. Myslím, že dává příležitost i méně profláknutým jménům a taky vyhlašuju zajímavé kategorie - jako třeba průser roku ;) Letos to dopadlo opravdu zajímavě a musím říct, že výsledky mě nemálo potěšili.
http://files.zazabavou.cz/200003401-cbb75ccb13/zebrik2012.jpg

Nejoblíbenější festival

16. března 2013 v 17:04 | Rogue |  Ankety
Tématem ankety se vlastně vracíme k diskuzi, která se týkala hudebních festivalů (stále se těším na další názory!) a zajímalo by mě, který fesťák máte nejraději.
Vím dobře, že festů je mnohem víc, nicméně jsem se do ankety pokusila vtěsnat ty nejznámější a největší. Tedy hlasujte a pište komentáře - k anketě i diskuzi :-)
http://fitnpretty.files.wordpress.com/2010/04/music-festival.jpg

Bídníci

12. března 2013 v 14:15 | Rogue |  Filmy
http://www.totalfilm.cz/wp-content/uploads/B%C3%ADdn%C3%ADc%C3%AD-plak%C3%A1t.jpg
Když bývalého galejníka Jeana Valjeana propustí na podmínku, netuší, že za zády bude mít jako věčný stín posedlého inspektora Javerta. Valjeanovi se daří unikat, začne žít pod změněnou identitou, stane se ctihodným občanem a dokonce starostou, jenže ani tehdy není před slídivým Javertem v bezpečí. Po smrti tovární dělnice Fantine, kterou si klade za vinu, se ujme její dcerky Cosette. Společně s ní pak před Zákonem utíká do anonymity francouzské metropole. Tam na ně po pár letech relativního klidu čeká kromě Javerta i další nebezpečí - ulice bobtnající revolucí, kterou připravují mladí kluci. Jeden z nich, Marius, se při letmém setkání zamiluje do dospívající Cosette a ta jeho city opětuje. Kvůli své dceři a jejímu štěstí se Valjean rozhodne riskovat, dokonce se vydá na barikády v předvečer rozhodujícího souboje mezi revolucionáři a armádou, aby z předem prohrané bitvy zachránil Mariuse. Na místě, kde historie napsala jednu ze svých krvavých kapitol, se zároveň odehraje finální souboj mezi ním a Javertem. (csfd.cz)

Ďáblova lest

4. března 2013 v 17:40 | Rogue |  Filmy
http://www.fantasyshop.cz/gfx/upload/fs_ob_2009312124050.jpg
Znalec černé magie Ivan Trojan a policejní komisař Jiří Dvořák pátrají po pachateli série rituálních vražd. Napínavý kriminální příběh inspirovaný existencí tajemné Ďáblovy bible. (csfd.cz)

Vymítač ďábla

2. března 2013 v 16:03 | Rogue |  Filmy
http://3.bp.blogspot.com/_LqCU0Pk6Y_M/TKkBwbEubMI/AAAAAAAACNA/0cg_fkton98/s1600/The+Exorcist.jpg
Malá Regan onemocněla. Nákaza je sice léčitelná, ale nikoli prostředky konvenční medicíny, ochořela jí totiž duše - podmanil si jí ďábel. Děvčátko protáčí hlavu o 360 stupňů, levituje ve vzduchu, chrlí odpornou kašovitou hmotu a kleje těmi nejsprostšími výrazy. Když selžou veškeré léčebné postupy, požádá zoufalá matka o pomoc kněze Damiena Karrase, který je zároveň psychiatrem. Brzy se ovšem ukáže, že k osvobození duše bude zapotřebí větší duchovní síly a proto si Otec Karras přivolá na pomoc kolegu Otce Merrina, který má s exorcismem zkušenosti. Začíná souboj víry s temnotou, souboj o to nejcennější, po čem kdy ďábel toužil. (http://www.fdb.cz)

Your Love Is A Lie (Simple Plan)

1. března 2013 v 20:08 | Rogue |  Hudba
Volno v tahu, lidi! Je to vůbec možné?!
Ale užila jsem si to. Fakt že jo :-)
Co vy už máte volno za sebou nebo před sebou?
A ještě jednou připomínám diskuzi!