Leden 2013

Medvídek.... z Bogoty!

28. ledna 2013 v 20:27 | Rogue |  Hudba
Vlastně normálně témata týdne nepíšu, ale když uviděla to nové, okamžitě mi naskočila asociase a musím ten článek dát.
Písničku od Lucie, asi známe všichni ;-)

Sám spát (UDG)

27. ledna 2013 v 10:58 | Rogue |  Hudba
Takže ladíme formu, protože brzy nás čeká první koncert UDG v tomto roce ;-)
Malá, hravá, neskonale krásná, celá nahá, oči se rouhaj...

Somebody That I Used To Know (Gotye feat. Kimbra)

23. ledna 2013 v 5:00 | Rogue |  Hudba
Víte co nesnáším?!
Když mám nultou hodinu!
A tak jsem vám přednastavila jeden článek a snad se vám bude vstávat lépe, pokud stejně jako já začínáte dnes takto brzo ;-)

Hobit aneb cesta tam a zase zpátky

16. ledna 2013 v 13:50 | Rogue |  Knížky

http://data.bux.cz/book/009/713/0097133/large.jpg
Autor: J.R.R.Tolkien
Počet stran: 256
Anotace: Příběh o usedlém a požitkářském hobitovi jménem Bilbo, jehož život jednoho dne rozvrátí kouzelník Gandalf. Spolu s družinou trpaslíků ho pošle na výpravu, na níž pohodlného Bilba čeká to, čeho by se dobrovolně nikdy nezúčastnil: dobrodružství mezi obry, elfy a skřety, o nichž do té doby jen slýchal. Malý, nenápadný, podceňovaný hobit na této cestě nejen získá pohádkové bohatství, kterým bude udivovat sousedy, ale k vlastnímu překvapení dokáže všem, že není takový budižkničemu - zachrání své druhy, unikne krvežíznivým nepřátelům, oklame draka a dokonce zažehná hrozící válku (Zdroj)

Želary

13. ledna 2013 v 19:10 | Rogue |  Filmy
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/3/3d/Zelary.jpg
Píší se čtyřicátá léta, doba okupace a protektorátu. Eliška je mladá dívka, toho času z důvodu uzavření vysokých škol nedostudovaná lékařka. Pracuje jako zdravotní sestra v městské nemocnici, má milostný poměr se sympatickým a úspěšným chirurgem Richardem. Eliška i Richard, stejně jako jejich společný přítel, doktor Chládek, jsou zapojeni do domácího odboje. Jedné noci přivezou na chirurgickou kliniku těžce poraněného muže, venkovana ze vzdálených pohraničních hor. Muž potřebuje nutně transfúzi. Má stejnou krevní skupinu jako Eliška. Ta mu svým dárcovstvím zachrání život. Tak se krví naváže pouto, které v našem příběhu vyústí ve zvláštní, neobyčejně silný milostný vztah mezi moderní, městskou, vzdělanou Eliškou a barbarským, přírodním mužem s dětskou duší - Jozou.
Odbojová skupina, v níž jsou lékaři zapojeni, je dekonspirována a pronásledována gestapem. Všem hrozí smrt. Zatímco vedoucí skupiny, primář Richard, milenec Elišky, přes noc zmizí do ilegality, pro Elišku její spolubojovníci za jejími zády narychlo vymyslí jiný, zdánlivě bezpečný úkryt. Dohodnou se s pacientem Jozou, aby Elišku ukryl ve své dřevěnici daleko v horách. S falešnými dokumenty, s novou identitou, je Eliška, nyní Hana, donucena ze dne na den opustit městský život a stát se ženou horala. Žít uprostřed divoké přírody, v horské vesnici, kde se zastavil čas před sto padesáti lety. Tato vesnice sluje tajemným názvem Želary. (csfd.cz)

Eragon

13. ledna 2013 v 19:01 | Rogue |  Filmy
http://images.wikia.com/inheritance/images/9/98/Eragon_Poster_8.jpg
Chudý farmářský chlapec Eragon najde v Dračích horách podivný modrý kámen. Zprvu ho chce pouze zpeněžit a zabezpečit jím rodinu na nadcházející krutou zimu, jenže když se z kamene "vyklube" dračí vejce a z něj později dračí mládě - Safira, uvědomí si, že stojí tváří v tvář dobrodružství, které sahá vysoko nad jeho možnosti. Jeho prostý život přes noc zanikne a on se ocitne v novém, nebezpečném světě intrik, kouzel a válek. Pouze se starodávným mečem a moudrým průvodcem musí Eragon se Safirou zdolávat nebezpečné situace a odolávat temným silám v království, kterému vládne král, jehož zlo nezná hranic. Dokáže Eragon naplnit své předurčení a převzít břímě legendárních Dračích jezdců? Osud království možná leží v jeho rukou...

Vidění sv. Terezy

9. ledna 2013 v 21:24 | Rogue |  Hvězdný deník
Dobře, zase tu jednou máme jeen zápis ;-) Aneb trochu z našeho školního života.
Ve výtvarné výchově jsme pokročily zase dále a začaly jsme probírat baroko.
"Nový dědci a nový a ještě blbější jména." brblala V., zatímco jsme si chystaly sešity. Nebyla daleko od pravdy.
"V baroku máme dva významné architekty." sdělila nám učitelka a byla tím viditelně nadšená. "Byl to Bernini a Borominii. To se vám bude dobře pamatovat - baroko, Bernini, Boromini." mrkla na nás spiklenecky a my jen obrátila oči v sloup, protože je nad slunce jasné, že se nám tito pánové budou plést.
"Musíte ale vědět, že Bernini se mnohem víc než za architekta považoval za sochaře." zvedla učitelka varovně prst.
"Á jéje." poznamenala Google. "Zase jeden co nevěděl co by měl dělat. Jak Da Vinci." vzpomněla si na uznávaného renesančního člověka.

Ať každej den stojí za to!

1. ledna 2013 v 1:00 | Rogue |  Bylo i nebylo aneb rok 2012
Tak a máme tu nejen poslední kus do cyklu Bylo nebylo ale i první článek v novém roce ;-) Nebudu se nijak zvlášť rozepisovat, vše co jsem říct chtěla je řečeno v následujících řádcích.

"Jednou v životě přijde čas, kdy člověk musí vzít svý srdce do dlaní a o něco se pokusit. I kdyby věděl, že má šanci tak jedna ku milionu musí to risknout."

Martin McDonah - Mrzák Inishmanský

Rok dva tisíce dvanáct minul. Je za námi. Cítíme se stejně jako před několika málo minutami a zároveň máme jakýsi posvátný pocit, že všechno začíná znovu, že máme čistý štít a můžeme začínat znovu a lépe! Můžeme se pustit do něčeho nového a třeba i obávaného, překonat sama sebe - vždyť od čeho tu máme předsevzetí?
Cítíme se povzneseně a dáváme desítky slibů. Tohle je ta příležitost, na kterou jsme tak dlouho čekali. Nový rok = nové šance. A my nebudeme váhat šance využít a proměnit v realitu.