Listopad 2012

Koncert UDG - Akrobat tour 2012

28. listopadu 2012 v 17:36 | Rogue |  Akce
Bylo načase potěšit moji duši songy bezkonkureční kapely UDG. A kde vzít lepší příležitost než tour Akrobat 2012, které se koná v rámci propagace nové desky? Naše cesta do Litomyšle byla nadmíru zajímavá a už se mi hlavou honily tragické představy, kterak to nestihneme, ale nakonec to dobře dopadlo a tak jsme mohly hrdně ukázat svoje vstupenky, nechat si navléknout náramek, který nás opravňoval ke vstupu do klubu, zabrat si ta nejlepší místa - hned pod pódiem samozřejmě a těšit se na dechberoucí zážitky.

Doprava s velkým D

25. listopadu 2012 v 14:34 | Rogue |  Hvězdný deník
Nadešel dlouho očekávaný den. Vyučování skončilo, je pátek tedy máte celý víkend před sebou. Ale to je pro vás celkem nepodstatné. Dnes jedete na koncert svojí oblíbené kapely. Přiběhnete domů, prozpěvujete si a broukáte a už se vidíte ve skandujícím davu, který křikem a skákáním vyjadřuje svou podporu. Projdete si krášlící kůrou, obléknete se do dlouho připraveného oblečení, naposledy se navoníte a zamíříte na vlakové nádraží. Zakoupíte si lístek, seběhnete a vyběhnete schody, zastavíte se na příslušném nástupiště a záhy přijíždí vlak.

Panenka (Tomáš Klus)

21. listopadu 2012 v 19:14 | Rogue |  Hudba
Jeho písničky mám moc ráda, je to skvělý zpěvák, jeho výstupy jsou něčím nepřekonatelným.
A tahle písnička (ač starší) mě zcela dostává...

Vzdálení (UDG)

18. listopadu 2012 v 13:19 | Rogue |  Hudba
Z nového alba ;-) Doufám, že ji uslyším naživo!

Hostitel

18. listopadu 2012 v 13:05 | Rogue |  Knížky

Obálka titulu Hostitel

Autor: Stephenie Meyer
Počet stran: 616
Anotace: Melanie Stryderová se odmítá vzdát.
Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva.
Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících "divokých" lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. "Poutnice" - její vetřelecká "duše" - která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří.

Pán Prstenů: Návrat krále

14. listopadu 2012 v 13:13 | Rogue |  Filmy
http://eu.movieposter.com/posters/archive/main/16/MPW-8295
Nadchází čas rozhodující bitvy o přežití Středozemě. Putování jednotlivých členů Společenstva prstenu se dostává do poslední a rozhodující fáze. Čaroděj Gandalf, elf Legolas a trpaslík Gimli spěchají s dědicem trůnu Aragornem na pomoc zemi Gondor, která odolává ohromnému Sauronovu vojsku. Hobiti Frodo a Sam se v doprovodu Gluma snaží dostat hluboko do země Mordor, kde musí v ohních Hory osudu zničit magický Prsten moci. Jedině tak bude síla mocného pána temnot Saurona zlomena. Podaří se jim naplnit poslání Společenstva a zachránit Středozem? A za jakou cenu? (csfd.cz)

Pán Prstenů: Dvě věže

14. listopadu 2012 v 12:59 | Rogue |  Filmy
http://e-knihy.bloger.cz/obrazky/e-knihy.bloger.cz/pan-prstenu-dve-veze.jpg
Druhý díl filmové ságy o nebezpečném putování jehož cílem má být zničení prokletého prstenu moci začíná tam kde první skončil. Opět je hlavním hrdinou hobit Frodo.

Pán prstenů: Společenstvo prstenu

14. listopadu 2012 v 12:48 | Rogue |  Filmy
http://img2.wikia.nocookie.net/__cb20060223102804/lotr/images/7/74/LOTRFOTRmovie.jpg
Hlavním hrdinou je hobit Frodo Pytlík, který se dostal do samotného centra bitvy mytických proporcí. Frodova dobrodružství odstartuje dar jeho příbuzného Bilba. Od něj získá magický prsten, který Froda postaví do soboje se silami zla reprezentovanými krutovládcem Sauronem.

Sněhurka a lovec

12. listopadu 2012 v 20:48 | Rogue |  Filmy
http://thumbnails7.imagebam.com/18595/df3cf0185940676.jpg
Mocná čarodějnice Ravenna se lstí vetřela do přízně krále prosperující a mocné říše, který z ní záhy udělá královnu a pak zemře. Ravenně ale podle proroctví kouzelného zrcadla stojí ve štěstí nevlastní dcera Sněhurka a posedlost vlastní krásou, kterou by si ráda uchovala navěky. Všechny problémy by vyřešila Sněhurčina smrt, jenže dívka právě uprchla z domácího vězení do Temného lesa, odkud se ještě nikdo živý nevrátil. Ale královna potřebuje mít jistotu, a tak si najme odvážného lovce, který dostane za úkol ji vystopovat a přivést zpátky. Jeho sebevražednou misi komplikují nejen podivuhodní obyvatelé, kteří les obývají, ale také to, že Sněhurka není jen tak obyčejná holka. Klidu na práci lovci nepřidává ani statečný princ, jenž pro ni má slabost už od dětství, a hlavně partička sedmi trpaslíků, kteří sice nejsou tak roztomilí jako Prófa a Stydlín, zato se umí náramně ohánět se sekyrou a vědí, že se Sněhurkou jim svitla naděje na záchranu temnotou zmítané říše. (csfd.cz)

Zkrocená hora

10. listopadu 2012 v 13:43 | Rogue |  Filmy
http://heath-ledger.xf.cz/film/obr/brokeback_mountain.jpg
Ennis Del Mar a Jack Twist se seznámí ve Wyomin-gu, kde pracují jako kovbojové na hoře Brokeback. Brzy se stávají nejlepšími přáteli. Na konci léta jejich práce končí a každý jde svou cestou. Ennis zůstává ve Wyomingu, kde se ožení s Almou Beers, která mu porodí dvě dcery. Rodina se protlouká životem s velkými těžkostmi. Jack odjíždí do Texasu, kde se zamiluje do královny rodea Lureen Newsome. Vezmou se a brzy se jim narodí syn. Uběhnou čtyři roky, když Ennis dostane od Jacka zprávu, že se chystá navštívit Wyoming. Po Jackově příjezdu oba zjišťují, že uplynulá doba na síle jejich citu nic nezměnila. V následujících letech se oba snaží ze všech sil toto pouto udržet. Zjišťují, že nejdůležitější v jejich životech je síla přátelství, lásky a důvěry. (csfd.cz)