Říjen 2012

Nejsilnější v domě

30. října 2012 v 19:45 | Rogue |  Rozbřesk
Protože někteří aktivní blogaři už začali zveřejňovat den po dni články kolik zbývá do premiéry BD - druhé části, říkala jsem si, že bych mohla zkusit chytit "twilight slinu" protože co se týká posledního dílu ságy (ať už první nebo druhé části) byla jsem spíš znechucená než nadšená. Ovšem tahle scéna vypadá slibně - nejenže byla i v knize moje oblíbená, zdá se povedená i tady.
Navíc - Alice a Jasper :-* Takže spokojenost, na tuhle scénu se do kina těším!
SPOILER!
Moc by mě nepřekvapilo kdyby to nešlo přehrát takže pro jistotu odkaz ;-)

Avatar

26. října 2012 v 10:40 | Rogue |  Filmy
http://farm3.staticflickr.com/2779/4202108032_3a261b7370.jpg
Nově objevená vzdálená planeta Pandora je mírumilovné místo s obyvatelstvem - Na'vi, žijícím v souladu s divukrásnou vegetací planety. Posádka vyslaná ze Země na své průzkumné misi objeví na Pandoře velmi cenný minerál, který by měl na Zemi nevyčíslitelnou hodnotu. Pobyt na Pandoře je ovšem pro člověka možný teprve po vytvoření jeho genetického dvojníka, hybrida Avataru, který může být ovládán psychikou oddělenou od lidského těla a fyzicky odpovídá původnímu obyvatelstvu Pandory, které má fluorescentní modrou kůži a dosahuje 3m výšky. Na tuto náročnou misi je vybrán mezi jinými také Jake Sully, bývalý námořník, který byl při jedné ze svých předešlých misí paralyzován od pasu dolů. Jake, který se postupně sblížil s místním obyvatelstvem, a především s místní princeznou Neytiri, stojí před rozhodnutím, za koho bojovat ve finální bitvě, která má rozhodnout o osudu a vývoji celého světa. (csfd.cz + moje úpravy)

Můj rytíř

23. října 2012 v 15:36 | Rogue |  Jednorázovky
Tak zase po čase tu máme povídku z Twilight ff a na jaké jiné téma než Alice s Jasperem? Užijte si to ;-)


"Alice?" broukl Jasper tiše a s přimhouřenýma očima se díval k východu z hotelu. "Proč mám najednou pocit, že je tu Bellina vůně intenzivnější když má sedět nahoře v pokoji?" zeptal se potichu a přešlápl z nohy na nohu.
Černovláska odtrhla zrak od ženy za pultem, která vyřizovala nutné formality pro ukončení pobytu v hotelu a potřásla hlavou. "Cože?" zamračila se a nasála vzduch. Jasper měl pravdu - ačkoliv za dobu co strávili s Bellou v jednom miniaturním pokojíku její omamnou lidskou vůni už nevnímali tolik jako když ji Edward prvně přivedl domů jejich zostřené smysly jim napověděly, že tady není něco v pořádku.

Souboj titánů

20. října 2012 v 20:41 | Rogue |  Filmy

Ve filmu Souboj titánů staví boj o moc muže proti králům a krále proti bohům. Boj mezi bohy samotnými může zničit celý svět. Perseus - syn boha vychovávaný člověkem - neuspěje v záchraně své rodiny před Hádem, pomstychtivým bohem podsvětí.

Krysař

19. října 2012 v 20:48 | Rogue |  Knížky

http://data.bux.cz/book/018/478/0184785/large.jpg
Autor: Viktor Dyk
Počet stran: 79
Anotace: Podkladem pro tuto knihu byla staroněmecká pověst ze 13. století o krysařovi, který je pozván do města, aby vyhubil krysy. Zdá se to jako prostý příběh.

Saturnin

19. října 2012 v 20:42 | Rogue |  Knížky

http://www.arara.cz/i/imgs_orig/080/229080.jpg
Autor: Zdeněk Jirotka
Počet stran: 212
Anotace: Slavná humoristická kniha, která pobavila již několik generací čtenářů. Na jejích stránkách se čtenáři dozví, co se stane, když věrný sluha Saturnin přestěhuje svého pána z pohodlného bytu na loď, kde se pak objeví teta Kateřina se synem Miloušem, a co se přihodí při rodinné dovolené u dědečka, jehož dům je díky povodni načas odříznut od civilizace.

Ve stínu

17. října 2012 v 13:46 | Rogue |  Filmy
http://www.side2.cz/sites/default/files/imagecache/velky/ve_stinu-b0_0.jpg
V bývalém Československu 50. let se odehrává napínavý kriminální příběh, který ve svém důsledku zasáhne do osobních osudů aktérů i jejich blízkých. Kapitán Hakl vyšetřuje krádež v klenotnictví. Z běžné vloupačky se ale vlivem zákulisních intrik tajné policie začíná stávat politická kauza. Z nařízení Státní bezpečnosti přebírá Haklovo vyšetřování major Zenke, policejní specialista z NDR, pod jehož vedením se vyšetřování ubírá jiným směrem, než Haklovi napovídá instinkt zkušeného kriminalisty. Na vlastní pěst pokračuje ve vyšetřování. Může jediný spravedlivý obstát v boji s dobře propojenou sítí komunistické policie? Protivník je silný a Hakl se brzy přesvědčuje, že věřit nelze nikomu a ničemu. Každý má svůj stín minulosti, své slabé místo, které dokáže z obětí udělat viníky a z viníků hrdiny. (csfd.cz)

Konkureční a jiné vztahy

8. října 2012 v 22:16 | Rogue |  Hvězdný deník
Něco malého a snad úsměvného! ;-)


Všichni jsme zářili štěstím jak čerstve vytřená podlaha, když nám v letošním školním roce přibyl nový předmět - ekologie. Co od něj čekat? Nadšeného vyučující a kupu zápisků, které znějí nadmíru odborně, ale nakonec to zas tak těžké není. Zvlášť když to umíte vysvětlit a ukázat na zcela jednoduchých příkladech.

Učitel: Emigrace a imigrace. em - ven, im - dovnitř.
Já: Šup sem, šup tam.

Učitel: Vztahy ve společnosti -
M.: To jsem nevěděla, že poradna alá Bravíčko už je i na ekologii.

Cullenovi v BD part 2

3. října 2012 v 21:41 | Rogue |  Rozbřesk
Plakáty Cullenovců a moje neodolatelné komentáře.
Jo, asi budu za tu zlou a krititující, ale... Lhát nehodlám.