Červen 2012

Epilog - O devatenáct let později

29. června 2012 v 12:17 | Alice Cullen-Hale |  Dlouhá cesta k lásce
Přání se p lní a to nejen na Vánoce a jelikož dnes máme to vysvědčení a začínají nám zasloužené prázdniny přidávám to poslední co povídce Dlouhá cesta k lásce chybělo - epilog. Jeho pojmenování sice není vrcholem kreativity nicméně si myslím, že je asi tím nejvýstižnějším jaké jsem mohla vybrat.
Kompletní informace k povídce máme zde. Jako vždy když dopíšu kapitolovku Vás prosím o zhodnocení nejen tohoto kousku, ale "díla" jako celkově.
Děkuji a přeju pěkné čtení.
A taky vám přeju dřív než se rozjedeme na všechny strany, aby jste si užili prázdninových dnů jak nejvíc a jak nejlépe umíte, samozřejmě na sebe buďte opatrní a těším se na vaše návštěvy!


Hermiona odemkla dveře a poklidně jimi prošla. Bylo to zvláštní - čekala, že každou chvíli ucítí lehké drcnutí nejprve z pravé strany a posléze z levé jak se vpřed poženou Hugo a Rose, ale nic takového se nestalo.
Bylo prvního září a jejich děti odjeli do Bradavic. Dům se zdál být podivuhodně tichým a klidným. Odnikud se neozývaly výbuchy a syčení, vzduchem se nenesl pach pálené látky (Hugo ještě před odjezdem do školy testoval svou novou hůlku) a pokojem nezněl Rosein jasný smích.

Oficiální trailer BD2

25. června 2012 v 22:29 | Alice Cullen-Hale |  Rozbřesk
Tak jo, já vím,že jste to už asi viděli všude, ale můžete se kouknout ještě jednou :D
Jak vidno film si značně ošperkovali a vylepšili.
Líbí se mi předvedení Benjaminových schopností - tedy předpokkládám, že to je Benjamin, když tam "čaruje" s vodou. Jsem ráda, že ukázali (alespoň trochu)nomády. Strašně se mi líbí jak Jake bere Nessie do náruče. Zdá se, že Bella konečně zavřela pusu. Plusové body za tento počin.
Ta závěrečná bitva s Volturiovými se mi popravdě zatím moc nepozdává - filmaři o ní mluví obdobně jako o porodu Ness, takže jestli to bude opět tak hrůzyplné jako tamto asi usnu.
Nebudu si dělat iluze.
Uvidíme v kině :D

23. Poslední bitva

23. června 2012 v 12:53 | Alice Cullen-Hale |  Dlouhá cesta k lásce
Slíbila jsem další kapitolu o víkendu, že? Tak ji tady máte ;-) Užijte si ji, jelikož už nás čeká jenom epilog!


Těžké dveře zdobené hadími těly se pomalu a s nepříjemným zvukem kamnů třoucích se o sebe otevíraly. Hermiona o krok ustoupila a s obavami čekala jaký pohled se ji naskytne do Tajemné komnaty. Byla hrůzostrašná a úchvatná podívaná zároveň. Obrovská rozlehlá hala s dlážděnou cestou ve středu. Kolem byla voda a ohromné hlavy z bílého kamene. Rozechvěle slezla po žebříku následujíc tak Rona. Přímo proti nim ležela pomalu vybledající kostra - kolem se ještě stále vznášel puch hniloby. "Tak ať to máme co nejrychleji za sebou." povzdechl se Ron a srdnatě se nad kostru netvora sklonil a prohlížel si jeho zuby a zřejmě přemýšlel, který by byl nejlepší.
"Opatrně." varovala ho Hermiona a ostražitě se rozhlížela kolem sebe. "Stačí sebemenší oděrka na ruce a sebemenší kapka jedu."
Ron se bokem pousmál. Těšilo ho, že se o něj obává.

Potřetí...

22. června 2012 v 13:59 | Alice Cullen-Hale |  Informace
Nebudu Vás nijak dlouho napínat nebo to nějak dlouho okecávat...
Jenom jsem si říkala, že by to nebylo špatné sem napsat.
Blog totiž dnes slaví svoje třetí narozeniny!
To není špatné, ne?
Tak tedy doufám, že sem budete chodit i nadále a psát tak pěkné komentáře, že budete nadále spokojeni s mou tvorbou a budete ji hodnotit tak příznivě jak dosud a prostě,že se vám tu bude líbit ;-)
Snad to nějak překlepeme i do příštích narozenin...
Vše nejlepší, blogu ;-)
http://tomlery.txt.cz/obrazky/3-narozeniny.jpg

Chybíš mi (Tomáš Klus)

21. června 2012 v 20:28 | Alice Cullen-Hale |  Hudba
Zítra poslední den s učením? Chápete jak je to báječný?
O víkendu možná najdu čas dopsat tu kapitolu :D
Možná....
Chybíš mi...

Jam Rock 2012

19. června 2012 v 20:34 | Alice Cullen-Hale |  Akce
http://www.hcpce.cz/foto/ico/2012/large/jamrock.jpg
14 - 16.června
Festival se konal již popáté, tedy letos slavil takové půlkulatiny. Koná se v malebném městečku Žamberk (což jeho obyvatelé viditelně oceňovali) a cena vstupenky na celé tři dny byla 490 Kč, což je podle mě cena víc než lichotivá vezmeme-li v potaz, že mluvíme o třech dnech fesťákového života a o takové spoustě kapel.
Areál byl vybaven třemi pódii, kupou stánků s jídlem, pitím, alkoholem, alkoholem, alkoholem, alkoholem, ale také oblečením různými upomínkovými předměty a dalšími drobnostmi, které se na fesťáku hodí, ale můžete na ně lehce zapomenout a nebo je jednoduše strašně nutně potřebujete.

Napořád (Michal Hrůza)

17. června 2012 v 20:35 | Alice Cullen-Hale |  Hudba
Lidi, nebudu vám nic nalhávat... Jsem zcela vyčerpána. Tak jsem dlouho/nikdy nebyla.
Ale přesto jsem spokojená jako želva.
Tři dny života navíc....
Napadlo někoho při čtení zvýrazněného kde jsem byla? ;-) Ano? Gratulace. Byli jstem tam taky? :D
Nevíte? Brzo se to dozvíte, chystám článek... Jen co se dám trochu dohromady a ve škole dopíšu poslední písemky. Budu se snažit napsat to do konce týdne.
A taky zapracovat na kapitole k Lásce! To je až ostuda jak dlouho se s tím párám :D
Tak si užijte písničku... Na živo byla naprosto dokonalá - úplně mi běhal mráz po zádech jak jsme všichni zpívali s ním...

Bylo nás pět

13. června 2012 v 19:56 | Alice Cullen-Hale |  Divadlo
Název inscenace: Bylo nás pět
Režisér: Jan Frič
Uvádí: Klicperovo divadlo, Hradec Králové

Kdo by neznal knihu Karla Poláčka Bylo nás pět? Byla zpracována pro televizi a myslím si, že Frič nebyl první, který s ní vtrhnul na divadelní prkna. Klicperovo divadlo ji připravilo jako poctu ke 120. výročí narození tohoto významného českého spisovatele.

Proměna Edwarda a Esmé - vynechaná scéna

13. června 2012 v 19:33 | Alice Cullen-Hale |  Stmívání
Možná škoda, že ve filmu nezůstali.
Mimochodem - Esmé mu viditelně chutnala, do té si kousl dvakrát :D
Doktore, doktore...

Training choreography

13. června 2012 v 19:08 | Alice Cullen-Hale |  Rozbřesk
Omlouvám se za neaktivitu.
Ale je toho teď dost - což asi v době uzavírání známek chápete všichni.
Teď jsem se na chvíli vykašlala na pojmy jako inflace, HDP, expanze, sedlo, krize (jsem fakt ráda, že se letos ekonomiky zbavim!) a našla jsem jedno krásný video :-)
Být hercem není jen o tom přijít na plac, nechat se nalíčit, navléknout do pěkných šatů a něco zahrát...
Je to i příprava.
Ale já myslim, že jim to jde krásně ;-)