Květen 2012

Šifra mistra Leonarda

31. května 2012 v 18:34 | Alice Cullen-Hale |  Knížky
http://deosum.com/Images/sifra-mistra-leonarda.jpg
Název: Šifra mistra Leonarda (! pozor, někdy lze knihu najít pod názvem Da Vinciho kód)
Autor: Dan Brown
Počet stran: 511
Anotace: Robert Langdon, uznávaný harvardský profesor náboženské symbolologie, pobývá služebně v Paříži, když v jeho hotelovém pokoji zazvoní telefon. Správce uměleckých sbírek v Louvru byl zavražděn. Co s tím má společného profesor historie? Důvod leží hned vedle mrtvého těla: nevysvětlitelná šifra, kterou tam policie objevila. Langdon se pouští do pátrání a k svému ohromení náhle vidí, že kamsi do temnot vede stopa zřetelných nápovědí, viditelných pro všechny, kdo vidět chtějí, obsažených přímo v díle geniálního Leonarda da Vinci.

22. Nejsme sami

31. května 2012 v 18:13 | Alice Cullen-Hale |  Dlouhá cesta k lásce
Doufám, že si všímáte, že nová kapitola je relativně brzo :D Ač jsem zmožená zpraxe tak jsem ji nakonec dokončila. Jak to bude dál, říct nemůžu, od pondělka mám nachystáno tolik testů a písemek a prakticky každý víkend až do prázdnin mám zabraný. Ale budu se pokoušet dopsat než začnou letní prázdniny. Ale neslibuju to :D
Pěkné počtení!


Ron nakrčil nos. "Nebudu ti lhát vypadáš strašně." řekl směrem k Hermioně, která na sobě ale měla podobu Belatrix.
Ta jen pokrčila rameny. "S tím se nedá nic dělat." připadala si příšerně. Nečistě a zvráceně. Po většinu času se ujišťovala, že nenávist je příliš silné slovo. Vlastně si byla docela jistá, že ani nenávist nikdy nepocítila - ač kdysi řekla, že reportérku denního věštce Ritu Holoubkovou nenávidí, bylo to řečeno v návalu vzteku. I Draco Malfoy, který ji ustavičně ponižoval a urážel nebyl hoden nenávisti. Spíše politování. Pána Zla se obávala. Její sokyně Levandule Brownová, nyní na míle vzdálená - ani ona si nezasloužila nenávist.

Alenka v říši divů

27. května 2012 v 15:28 | Alice Cullen-Hale |  Filmy
Devatenáctiletou Alenku čeká zážitek, na který hned tak nezapomene. Když ji na viktoriánské zahradní slavnosti na její počest požádá o ruku Hamish, bohatý, ale přihlouplý syn lorda a lady Ascotových, sebere se a uteče pryč. Vydá se za králíkem v saku a s kapesními hodinkami, kterého viděla pospíchat po louce. Bílý králík záhy zmizí do králičí nory. Alenka najednou pocítí zvláštní nutkání následovat ho. Ocitá se v ohromujícím a fantastickém světě. Tam se setkává s celou škálou pozoruhodných postav, od vychloubačného Plcha až po vyšinutého Kloboučníka, od zubící se kočky Šklíby až po houseňáka Absaloma, kouřícího vodní dýmku, od podivné Bílé královny až po její zlou starší sestru Srdcovou královnu. (csfd.cz + moje úpravy)

Už mě víckrát neuvidíš (Mandrage)

27. května 2012 v 15:11 | Alice Cullen-Hale |  Hudba
Někdy bych ta slova chtěl zařvat, na některé lidi...
Ale pak to neudělám. A to bude ta chyba.

Rango

22. května 2012 v 17:49 | Alice Cullen-Hale |  Filmy
http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20120102215757/filmguide/images/0/00/Rango-poster-2.jpg
Než si začal říkat Rango a vybájil si spoustu mýtů o svých hrdinských kouscích, obýval chameleon v havajské košili prostorné terárium. Nic mu v něm nechybělo, snad kromě trochy akce. Té si začne naplno užívat, když se nešťastnou náhodou ocitne uprostřed vyprahlé pouště, kde si na něm málem pochutná hladový jestřáb.

Temné stíny

22. května 2012 v 17:39 | Alice Cullen-Hale |  Filmy
http://www.upnito.sk/0/4y7h64y8zp5pcgnb4daj3jsndmbce3a8.jpg
V roce 1752 vypluli Joshua a Naomi Collinsovi se svým synem Barnabasem lodí z anglického Liverpoolu, aby začali nový život v Americe. Ale ani oceán jim nepomůže v tom, aby unikli záhadnému prokletí, které jejich rodinu pronásleduje. Uplyne dvacet let a Barnabasovi leží svět u nohou - tedy aspoň město Collinsport ve státě Maine. Majitel panství Collinwood - Barnabas je bohatý pán, má moc a je to notorický playboy… dokud neudělá zásadní chybu - zlomí totiž srdce Angelique Bouchard.

Dokonalý plán

20. května 2012 v 19:23 | Alice Cullen-Hale |  Jednorázovky
Je mi líto, že blog byl teď neaktivní téměř týden, ale jak jste si všimli Oblíbené stránky jsem se snažila procházet. To víte bylo toho dost - škola a spousty testů, příprava na praxe, a hokej a taky jsem tu měla na víkend Káťuli s Ann a bylo toho prostě dost :D
Tak si užijte tuhle povídku a v nejbližší době se těšte na mou skromnou recenzi na film Temné stíny (Dark Shadows) ;-)


Jak melodramatické. pomyslela jsem si hořce. Z oblohy se začal snášet sníh a pokrýval moje nehybné tělo. Ráno mě najdou zasypanou sněhem, bílou, ztuhlou a především mrtvou. O medicíně jsem nevěděla zhola nic přesto jsem si byla jistá, že umírám. Vlastně už jsem pomalu přestávala cítit bolest za což jsem byla vděčná. Taky mi byla velká zima a z očí mi již přestaly téct slzy. Tiše jsem čekala na smrt a vlastně jsem se docela těšila. Pomalu se mě zmocňovala otupělost když vtom jsem zaslechla mělké oddechování. Že by někdo z nich neměl dost a vrátil se pro přídavek? Stejně zemřu tak co na tom. Nehýbala jsem a doufala, že ať to je kdokoliv pomyslí si, že už mám všechno za sebou a raději uteče, aby náhodou podezření nepadlo na něj.
"Můj ty bože." promluvil příchozí tiše a poklekl ke mě. Trochu jsem otočila hlavu a hleděla do očí Carlisle Cullena, místního lékaře.

21. V zajetí

13. května 2012 v 12:13 | Alice Cullen-Hale |  Dlouhá cesta k lásce
Nemáte ani ponětí jak dlouho jsem tu kapitolu tvořila, psala, přepisovala, promazávala a zase dopisovala! :D Takže doufám, že to náležitě oceníte.
Mimochodem vaše komentáe s žádosti o veselejší kapitolu jsou krásné nicméně jdu podle knih/filmů a některé věci ač neveselé se prostě vynechat nedají :D Tak si to užijte, myslím, že ty děsivé věci jsou pomalu za námi.


"Nešahej na ní!" vyhrkl Ron když viděl jak odpudivý Fenrir Šedohřbet popadl Hermionu za ramena a postavil před sebe. Už už viděl jak se ji chystá svýma špinavýma prackama zajet po kabát. Ten odstrčil Hermionu od sebe přímo do nachystaných, umaštěnýh rukou dalšího lapky. Šedohřbet se otočil a rázně udeřil Rona pěstí do obličeje.

"Ne!" zakřičela Hermiona a snažila se svému věznitele vyškubnout. "Nemlaťte ho!"

Řetězák - písničky

12. května 2012 v 12:02 | Alice Cullen-Hale |  Ostatní
No, je to blbost :D Vemte si mp3 a nastavte náhodné přehrávání. A zapište co Vám vyjde :D

1) Pokud se tě někdo zeptá: "Je tohle dobré?" - co odpovíš?
Enya - Only Time

2) Jak bys popsala sebe samu?
Phill Collins - Another Day in Paradise
No, jo někdo jako já se jen tak nevidí :D

Johanka z Arku

12. května 2012 v 11:42 | Alice Cullen-Hale |  Muzikály
Od chvíle co jsem začala poslouchat muzikály jsem měla jeden velký sen: vidět nějaký ten muzikál naživo. Jedním z mých vysněných byl Krysař a právě Johanka. A to se mi včera splnilo. Jak jsem hru vnímala si můžete přečíst v celém článku ;-)
http://www.kupdnes.cz/images/offer/0/163/original.png
Jediné co mě mrzelo bylo, že jsem neviděla hokej :D V době přenosu jsem seděla v buse směr Praha. Ale strejda a spolužačka mě naštěstí zásobily pravidelnými smskami o stavu utkání ( kamarádka pouze skóre, strejda mi připisoval i střelce branek), no ještě že je mám. Až mi bylo Italů líto skoro :D Ale už dost řečí o hokeji... Přežila jsem natřásání dálnice ( myslela jsem, že jedeme přes čerstve zorané pole jak to drncalo) a dostala se do Prahy.