Duben 2012

ze žákovských knížek...

29. dubna 2012 v 17:25 | Alice Cullen-Hale |  Ostatní
Být učitelem je zřejmě diagnóza :D

Čistí si obuv o spolužačky.

Chodil po třídě s pornem a vybíral korunu za nakouknutí.

V hodině si dělá piknik a čte si knihu Harryho Pottera.

Mečí v hodině.
http://www.zsdetmarovice.cz/userfiles/4/image/kuz1a191d_skola.jpg

20. Neopouštěj mě! 2/2

25. dubna 2012 v 16:39 | Alice Cullen-Hale |  Dlouhá cesta k lásce
Druhá půlka :-)


Ron byl plný vzteku a agrese. Nemyslel prostě se jen přemístil. Chtěl být co nejdál od Harryho, co nejdál od jeho zrady a chování. On a Hermiona si teď mohou klidně cukrovat a nemusí se ohlížet jestli tam náhodou není on. Mají volné pole působnosti. Když se objevil v jakémsi lese přepadl ho pocit osamělosti, ale také děsu - vždyť v prvním ročníku přísahal, že Harryho bude chránit a doprovázet na jeho cestě ať už povede kamkoliv. A to co teď udělal bylo nemyslitelné.Ano, měl v sobě zlobu a jiné negativné emoce, ale ne tolik vystupňované. Viteál je podpořil a pomohl jim vytrysknout na povrch. Musí se ihned vrátit a oběma svým přátelům se omluvit a musí nadále stát Harrymu po boku -
"Expeliarmus!" ozvalo se za jeho zády a hůlka mu vylétla z ruky. Sesypalo se na něj asi pět silných svalnatých můžu a povalili ho na zem. Chvíli se přetahovali a rvali až nakonec Rona společnými silami vytáhli na nohy a jeden z nich mu pevně zkroutil ruce zády, aby se nemohl hnout. "Kolik je ti let, chlapečku?" zeptal se.
"Ech-" zakuckal se Ron. "Dvacet." řekl co nejpřesvědčivějším tónem.
"To se mi nezdá." ten, který vypadal jako jejich nekorunovaný vůdce k němu přistoupil a podíval se mu do tváře. Byl cítit jako kdyby už několik týdnů neviděl vodu natož mýdlo. Ronovi se z toho zápachu zvedal žaludek. "Vypadáš jako záškolák." pronesl spokojeným tónem. "Jak se jmenuješ, hm?"

Noc v Muzeum 2

25. dubna 2012 v 16:34 | Alice Cullen-Hale |  Filmy
http://static.thecia.com.au/reviews/n/night-at-the-museum-2-battle-of-the-smithsonian-poster-0.jpg
V muzeu Smithsonian institut ve Washingtonu nastala noc. Strážci odešli domů, světla zhasla, dětští návštěvníci jsou doma ve svých postelích... přesto je v "prázdném" muzeu podivný šramot. Bývalý noční hlídač Larry Daley je opět zatažen do těžko představitelného dobrodružství, ve kterém ožívá sama historie. Příběh začíná ve chvíli, kdy Larry opustil bídně placenou práci hlídače v muzeu, a stal se žádaným vynálezcem. Zdá se, že má konečně vše, po čem touží, přesto mu v životě něco schází. Cosi jej táhne zpět do muzea, tam kde to měl rád, kde kdysi zažil neopakovatelnou magickou noc.

Noc v muzeum

25. dubna 2012 v 16:20 | Alice Cullen-Hale |  Filmy
http://files.raznt.webnode.cz/200000033-1843a193da/6616--Noc-v-muzeu.jpg
Posvátné síně Přírodovědného muzea jsou plné těch nejúžasnějších exponátů - divoce vypadajících prehistorických stvůr, nelítostných starověkých bojovníků, dávno vymizelých kmenů, afrických zvířat a legendárních historických hrdinů - ti všichni zde nehnutě stojí, navždy zmrazení v čase. Nebo ne?

Hvězdář (UDG)

24. dubna 2012 v 21:50 | Alice Cullen-Hale |  Hudba
Zítra tu máte druhou část dvacáté kapitoly.
Tak se můžete těšit ;-)

20. Neopouštěj mě! 1/2

22. dubna 2012 v 20:08 | Alice Cullen-Hale |  Dlouhá cesta k lásce
To koukáte, co?
Já taky :D Užijte si to.


Hermiona si tiše povzdechla. Napětí mezi oběma kluky rostlo. Stále nepřišli na způsob jak se zbavit viteálu a fakt, že se střídali v jeho nošení taky na bujarosti nepřidával neboť předmět plný černé a ohavné magie měl na svého nositele zhoubný vliv.

Díky Ronovu zranění si nemohli dovolit cestovat - přenášení by pro něj bylo příliš velká zátěž na druhou stranu setrvávat na jednom místě, byť kouzly chráněném taky nebyl ten nejbezpečnější nápad. Harry si stěžoval na Rona, Ron si stěžoval na Harryho a Hermiona byla mezi nimi a poslouchala je oba dva. Bylo to vysilující. Někdy měla sto chutí vyskočit na nohy a začít na ně na oba křičet. Ale nikdy to neudělala. Bylo to těžké pro ně pro všechny.

"Nebelvír vyhrál školní pohár."

18. dubna 2012 v 19:43 | Alice Cullen-Hale |  Harry Potter a Kámen mudrců
Já vím, že jsme tuhle scénu už všichni viděli.
Ale je naprosto nádherná.
Ač jsem ji viděla už hodněkrát vždycky mám husí kůži a slzy v očích.

19. Ministerstvo

14. dubna 2012 v 14:54 | Alice Cullen-Hale |  Dlouhá cesta k lásce

Ano, vážně kapitola :D Osobně doufám, že ta další bude o něco dřív :D

Hermiona seděla a kolem ramen měla přehozený svůj spací pytel. Ron opatrně zavřel dveře a váhavě usedl vedle ní.

"Kde je Harry?" zeptala se Hermiona.

"Sedí dole v kuchyni a už asi deset minut zírá na jeden z plánků co jsi nakreslila. Nevypadá moc přítomně."

"Doufám, že se zase nedivá do hlavy jemu." Hermiona se jen otřásla. "Měl by se zdokonalovat v nitrobraně. Měli by jsme mu s tím nějak pomoct."

"Miono, není zrovna dobré, že mezi ním a ty víš kým existuje nějaké spojení, ale to že mu Harry vidí do hlavy občas není úplně od věci." namítl Ron.

"Jenže on vidí do hlavy jemu! Vzpomeň si na pátý ročník a ministerstvo. Dostali jsem se tam jen proto, že Harry věřil tomu co mu nasadil do hlavy."

Ron se ošil. Jejich diskuze směřovala k hádce a on neměl v úmyslu se dohadovat. "Šlo přeci o Siriuse - nebo jsme si to alespoň mysleli. Vžij se do jeho kůže. Kdyby tam byl někdo na kom ti záleží, jednala bys stejně, ne?"

"Nejde o to jak bych jednala já. Chápu proč se tam vypravil, ale.." zavrtěla hlavou. "To je vedlejší. Prostě by se to měl naučit ovládat - jakkoliv, ale měl by to umět. Musím něco vymyslet, třeba se sama nitrobranu naučit."

"Hermiono!" napomenul ji Ron. "Nechceš mi říct, že přitom všem co sis na sebe naložila se budeš ještě učit nitrobranu? Možná nevím všechno, ale vím, že tohle je sakra složité a taky pěkně vyčerpávající. Mluvil jsem o tom jednou s taťkou. Nech toho. Na tohle není čas. Svoji energii můžeš investovat mnohem lépe."

Marná lásky snaha

11. dubna 2012 v 19:47 | Alice Cullen-Hale |  Knížky
http://knihy.abz.cz/imgs/products/img_296751_main.jpg
Název: Marná lásky snaha
Autor: William Shakespeare
Počet stran: 111
Anotace: Král Navarry Ferdinand se spolu se svými třemi přáteli Longavillem, Dumainem a Berownem (Bironem) dohodli na paktu, že se po tři roky budou věnovat pouze studiu filosofie, a při tom nepohlédnou na jedinou ženu. Všichni vřele souhlasí s přísnou dohodou až na Berowna, který si plně uvědomuje její nesplnitelnost. Na dvůr krále totiž přijíždí princezna Francie se svými dvorními dámami...

Můj názor: Jak jste již možná postřehli, Shakespeare je můj oblíbený autor. A Marná lásky snaha se řadí mezi moje nejoblíbenější vůbec. Nejen od něj, ale celkově. Nese v duchu vtipu, ale také romantiky, lásky a končí - snad ne úplně komicky a vlastně až otevřeně. Doporučuji!

Jak je důležité míti Filipa

11. dubna 2012 v 19:43 | Alice Cullen-Hale |  Knížky
http://knihy.abz.cz/imgs/products/img_165238_main.jpg
Název: Jak je důležité míti Filipa (lehkovážná komedie pro vážné lidi)
Autor: Oscar Wilde
Počet stran:98
Anotace: Konverzační komedie o lásce a námluvách ve vyšší anglické společnosti, která skýtá autorovi nepřebernou studnici inspirace. Autor nešetří břitkým humorem. Co replika to vtip či bonmot. Stejně vtipné jsou i situace, které přinášejí neustále nové překvapivé zvraty. To vše a nenapodobitelný suchý anglický humor láká divadelníky k novým a novým inscenacím. Na své si přijde i čtenář této hry.