Kudykam

20. února 2012 v 22:52 | Alice Cullen-Hale |  Divadlo
http://musical.cz/web/wp-content/themes/mimbo2.2/images//2009_08_31_KUDYKAM_CD_obal.jpg
Lyrikál Kudykam (divadelní hra ve verších částečně zpívaná a částečně mluvená) je dílem Michala Horáčka, Petra Hapky a pod vedením režiséra Dodo Gombára uvedla státní opera v roce 2009 a od té doby lyrikál sbírá ocenění a chválu.
Děj: Hlavní hrdina Martin žije nespokojeným životem v Penzionu svět a ač by svůj život rád změnil příliš se bojí opustit to co má jisté - ačkoliv v této jistotě nenachází žádné potěšení. Naděje na změnu přichází v podobě Kudykama, Martinova zhmotněného přání, který mu nabízí, že jej provede jeho cestou, bude mu podávat návrhy, ale finální rozhodnutí ponechá na něm. Martin sám nakonec zjišťuje, že ten největší boj nemusí vést se světem nebo nepřízní osudu, ale sám se sebou.


Obsazení: V roli Kudykama se alternují Vojta Dyk, Csongor Kassai a Karel Dobrý. V roli Martina můžete vidětOndřeje Rumla, Jana Maxiána nebo Marka Holého. Martinu alternují hned čtyři herečky a to Petra Hřebíčková, Hana Holišová, Jana Stryková a znalcům muzikálů a divadla asi nejznámější Lucie Šoralová. Pozorovatel se stává František Segrado, v roli Štamgasta lze vidět Jana Sklenáře, Gustava Řezníčka nebo Filipa Čapka. Poměrně významná je i role Věštkyně, ve které můžete vidět Csongora Kassaie ( ano, čtete dobře...), Ninu Divíškovou, Hanu Seidlovou či Věru Nerušilovou.
Můj názor: Určitě to není příběh pro každého, nelze slíbit, že vás zaujme. Musíte se dívat, musíte poslouchat, musíte být otevření. Ta slova, ty písničky, není to jen bezduché plácání. Myslím, že nic v Kudykamu nebylo řečeno jen tak. Herecké obsazení jak jsem na youtube shlédla já je dle mně skvělé. Csongor je skvělá zpěvák a ač ( jak jste asi poznali dle jména) není Čech tak to je... Snad o to lepší, jeho výslovnost atd. je skvělá, ale zkrátka slyšíte, že to není jeho mateřský jazyk, nicméně dle mého názoru mu to na kvalitě přidává. Jan Sklenář a jeho pěvecké i herecké výkony jsou nepostižitelné, v každé roli mě překvapuje a nacházím nový rozsah. Role Věštkyně je skutečně tajemná a těžko čitelná. Nejste si jistá co si máte myslet. V podání Hany Seidlové jsem z jejích chraplavého zastřeného hlasu měla pořádý respekt :D
Oficiální stránky kudykam.net
Ukázky:
Csongor Kassai - Hladiny
Bohužel se mi nepodařilo najít pouze ukázku v jeho podání proto celý kus.
Hladiny 2:15
Pro srovnání píseň v interpretaci Vojty Dyka. Nezpívá to špatně, ale musím říct, že Csongorovo podávání mi naprosto učarovalo.

Jan Sklenář - Smích z vedlejšího pokoje

Individualita
Divím se, že se jim nezamotaly jazyky :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Líbí se vám tu?

Ano
Ne

Komentáře

1 Káťule Káťule | Web | 21. února 2012 v 18:29 | Reagovat

hele, Hana Seidlová hraje Edith :-)

2 Lenuska Lenuska | E-mail | Web | 24. února 2012 v 18:01 | Reagovat

Ahojky a tu tu hru taky hraješ nebo si sen jen jukla na stránku

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama