Únor 2012

Ceny Alfréda Radoka 2011

28. února 2012 v 18:39 | Alice Cullen-Hale |  Divadlo
Ceny Alfréda Radoka jsou pro divadlení svět, společně s cenami Thálie něčím dosti významným. Když jsem viděla návrhy na nominace tak jsem jásala, při pohledu na samotné nominace už tolik ne, ale přeci jen to přání na jednoho z vítězů mi vyšlo. :-)
http://mistnikultura.cz/files/ceny_alfreda_radoka_logo.jpg


A samotné oceňování dopadlo následovně:


Inscenace: Paul Claudel - Polední úděl


Ženský herecký výkon: Helena Dvořáková - Yse ( ve hře Polední úděl)


Mužský herecký výkon: Martin Pechlát - Andreas Karták ( ve hře Legenda o svatém pijanovi)


Divadlo: Pražské komorní divadlo - Divadlo komedie, Praha


Česká hra: David Drábek - jedlíci čokolády ( Klicperovo divadlo)


Scénografie: Martin Černý ( za hru Polední úděl)


Hudba: Miloš Štědron ( Leoš aneb tvá nejvěrnější v úpravě Vladimíra Morávka, Divadlo Husa na provázku, Brno)


Talent: Michal Isteník


Dramatická soutěž - soutěž o nejlepší původní českou a slovenskou divadelní hru za rok 2011

1. místo: Jan Kratochvíl za hru Vladimirova děvka
2. místo: Nenad Djapić za hru Vídeňský hřích
3. místo: Iva Procházková: za hru Brutto


FOTO: Vavřínový list od vítvarníka Richarda Peška

Proslov

25. února 2012 v 12:53 | Alice Cullen-Hale |  Zatmění
"Změnit názor a změnit ho znovu, protože nic netrvá věčně..."
"Až se nás jednou zeptají čím chceme být, nebudeme hádat. Budeme to vědět."


Kudykam

20. února 2012 v 22:52 | Alice Cullen-Hale |  Divadlo
http://musical.cz/web/wp-content/themes/mimbo2.2/images//2009_08_31_KUDYKAM_CD_obal.jpg
Lyrikál Kudykam (divadelní hra ve verších částečně zpívaná a částečně mluvená) je dílem Michala Horáčka, Petra Hapky a pod vedením režiséra Dodo Gombára uvedla státní opera v roce 2009 a od té doby lyrikál sbírá ocenění a chválu.
Děj: Hlavní hrdina Martin žije nespokojeným životem v Penzionu svět a ač by svůj život rád změnil příliš se bojí opustit to co má jisté - ačkoliv v této jistotě nenachází žádné potěšení. Naděje na změnu přichází v podobě Kudykama, Martinova zhmotněného přání, který mu nabízí, že jej provede jeho cestou, bude mu podávat návrhy, ale finální rozhodnutí ponechá na něm. Martin sám nakonec zjišťuje, že ten největší boj nemusí vést se světem nebo nepřízní osudu, ale sám se sebou.

Piráti z Karibiku; Na vlnách podivna

19. února 2012 v 12:20 | Alice Cullen-Hale |  Filmy
http://images4.fanpop.com/image/photos/21100000/Pirates-of-the-Caribbean-On-Stranger-Tides-Posters-pirates-of-the-caribbean-21175443-800-1185.jpg
Když se Jack setká se ženou ze své minulosti není si jistý, zda jde o lásku - nebo zda tato žena jen "hraje na city" a využívá ho, aby našla legendární Pramen mládí. Když ho donutí, aby vstoupil na palubu Pomsta královny Anny, lodi obávaného piráta Černovouse, Jack se ocitá v nečekaném dobrodružství, kde neví, koho se obávat více: Černovouse nebo ženy ze své minulosti. (csfd.cz + moje úpravy)

Piráti z Karibiku;Na konci světa

19. února 2012 v 12:18 | Alice Cullen-Hale |  Filmy
http://4.bp.blogspot.com/-kmLgdicYrcA/TdW7zFIwesI/AAAAAAAAASs/6mxLbPU2OYM/s1600/pirates3_poster.jpg
Období pirátů se blíží ke svému konci, ale dosud nebyla vyřešena konečná rozepře. Will Turner se plaví na daleký východ, aby našel magické mapy, které mu pomohou najít skříňku Davyho Jonese a zachránit svého přítele Jacka Sparrowa. Jacka zachrání, ale… Davy Jones, lord Cutler Beckett, zuřivý asijský pirát Sao Feng a kapitán James Norrington zformovali nepřátelské spojenectví, které ohrožuje Jacka Sparrowa, Willa Turnera, Elizabeth Swann, jejich nového přítele kapitána Barbossu a všechny piráty na světě. Aby dosáhl vítězství, musí Jack se svou posádkou plout mimo okraj mapy, do nezmapovaného teritoria sedmi moří. Až na konec světa...(csfd.cz+ moje úpravy)

Piráti z Karibiku; Truhla mrtvého muže

19. února 2012 v 12:17 | Alice Cullen-Hale |  Filmy
http://www.gosammy.com/wp-content/uploads/2007/05/pirates-of-the-caribbean-dead-mans-chest-poster-c12181275.jpeg
Šarmantní kapitán Jack Sparrow se vrací s krvavým dluhem, který je potřeba splatit. Sparrow totiž upsal svou duši legendárnímu vládci oceánských hlubin Davymu Jonesovi. A tak se teď musí spolu s pohledným Willem Turnerem a krásnou Elizabeth Swan znovu vydat do víru napínavých událostí, aby ukořistil truhlu mrtvého muže a zachránil se tak před věčným zatracením v pekle. (csfd.cz)

Piráti z Karibiku; Prokletí Černé Perly

19. února 2012 v 12:17 | Alice Cullen-Hale |  Filmy
http://2.bp.blogspot.com/-wBcA2jw6Wjo/TdSYwGbnEHI/AAAAAAAAH_E/2s9v0OmnBwg/s1600/Pirates%2Bof%2Bthe%2BCaribbean%2BThe%2BCurse%2Bof%2Bthe%2BBlack%2BPearl%2B%2528Official%2BMovie%2BPoster%2529.jpeg
Třpytivé vody Karibiku jsou pro darebáckého, ale šarmantního kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se však razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal, odkud unese guvernérovu okouzlující dceru Elizabeth Swann. Její kamarád z dětství Will Turner se spolu s Jackem vydává na palubě nejrychlejší lodi britské flotily na odvážnou výpravu za záchranou Elizabeth a ukradené Černé perly.

Přelet nad kukaččím hnízdem

15. února 2012 v 16:44 | Alice Cullen-Hale |  Filmy
http://img.csfd.cz/files/images/user/profile/158/793/158793349_896a6a.jpg
Když svobodomyslný malý podvodníček Randle P. McMurphy přichází do státní psychiatrické nemocnice, jeho nakažlivý odpor k disciplíně otřese rutinou celého zařízení. On je jednou stranou nastávající války. Uhlazená, chladně monstrózní sestra Ratchedová druhou. V sázce je osud všech pacientů na oddělení. (csfd.cz + moje úpravy)

Polibek na rozloučenou

11. února 2012 v 21:30 | Alice Cullen-Hale |  Jednorázové
Další dongfic, v pořadí už druhý. Nebyla jsem si tak docela jistá co z toho bude. Původně to měla být melancholie, v průběhu jsem pomyslila na romantiku a pak mě znenadání napadl docela dobrý závěr a tak z toho vznikl takový mix.
Snad se Vám to bude líbít.

Kelly Family - I can´t help myself

James Potter seděl u okna a zamyšleně hleděl na zasněžené školní pozemky. Přestože mu to zakazovali jeho nejlepší přátelé, přestože to zakazoval sám sobě, jeho myšlenky opět kroužily kolem Lily. James to nemohl pochopit - proč ho stále odmítá a ponižuje? Proč ho tolik nechce, proč ho od sebe odhání? Vždyť ji nikdy nic špatného neudělal! Obdivoval se její kráse a ušlechtilé povaze na každém kroku, několikrát ji pozval na rande, vymýšlel všemožné způsoby jak ji zaujmout, ale nic z toho nezabralo. Naopak - jako kdyby ji každá další poklona, každé další pozvání na rande ještě víc popudilo proti němu.

Ron a Hermiona; svatba Billa a Fleur

8. února 2012 v 19:06 | Alice Cullen-Hale |  Harry Potter a Relikvie smrti
Naprosto dokonalá fotka.
http://2.bp.blogspot.com/-bfyWz2M-NT4/TtaU9RxsPaI/AAAAAAAAAQA/rmDQjADIYcg/s1600/7-1+Wedding+3.jpg