17. Přistiženi

29. ledna 2011 v 14:42 | Alice Cullen-Hale |  For some it's just a game
Po dlouhé době je tu další kapitola:-) A nebuďte z ní moc smutní:-)

Studenti šestého ročníku spokojeně mluvili jeden přes druhého. Právě měli obranu proti černé magii, ale hodina ještě nezačala. James se líně protáhl. "Kde je ta Lili?"
Remus aniž by zvedl oči od svého pojednání, které si ještě jednou kontroloval, nespokojeně zamlaskal, když ho James vyrušil. "Ještě tu není?"
"Asi ještě hledá Liz. Neměl bych se po ní jít podívat?"
"Můžeš, ale abyste nepřišli pozdě oba dva." varoval ho Remus a hůlkou poklepal na místo kde si našel chybu.
"Neboj. A drž místo Tichošlápkovi, ještě se cpe ve Velké síně, otesánek jeden."
"Jasně, jasně..." zamručel Remus a zamračeně hleděl na svůj úkol.
James vyšel na chodbu. Jessica, která se v nemožné pozici schovávala za brněním, aby ji náhodný kolemjdoucí nezpozoroval div neposkočila radostí. Teď přišla její chvíle. Vytáhla z hábitu hůlku a namířila na Jamese. Zamumlala příslušné zaklínadlo a v Jamesovi tváři se rozlil nepřítomný výraz.
Vyšla ze svého úkrytu.

"Jamesi," oslovila ho nejmedovějším hlasem jakého byla schopna. "Jamesi, podívej se na mě." Potter se poslušně otočil, ale nedíval se na Jessicu, která byla o hlavu menší než on nýbrž na zeď před sebou. "Asi jsem to přepískla." usoudila Jess na adresu svého matoucího kouzla, které zasaženého donutilo přestat uvažovat a nechat sebou manipulovat.
A především když přestalo působit postižený si nepamatoval ani ň.
"Pottere, ty idiote." Jessica ho popadla za bradu a donutila ho poklesnout v kolenou, aby na něj dosáhla. "Víš, že jsi dost hezkej... Ale jsi tak oddaný té šmejdce Evansové a sbalit tě by byl běh na dlouhou trať... Možná by to bylo nemožné. Tohle je o tolik snažší. Dej mi ruce kolem pasu. Dělej!"
James však okouzleně stál a zíral na zeď.
"Merline... Kdybych ti dala nápoj lásky byl bys ovladatelnější." povzdechla si a sama si položila jeho ruce kolem svého útlého pasu. "A teď mě polib. Slyšíš? Pottere!" poklepala mu na spánek "Pusu."
James nereagoval. "Podívej se, počítám, že Evansová se už dostala z toho přístěnku kam ji Samantha zamkla a bude tu coby dup a potřebuju, aby nás viděla jak se líbáme. Tak dělej!" dupla mu na nohu, když se stále neměl k žádnému pohybu přitáhla se k němu a vášnivě ho políbila.
Nevěděl, co dělá, koho svírá v objetí a polibek ji opětoval.

Zpoza rohu se vynořili Liz a Sirius dosud pobavení tím, že oba mají zcela nečekaně obranu proti černé magii. V zcela prázdné chodbě proto nebylo možné přehlédnout Jessicu a Jamese, kteří se vášnivě líbali.
"Siriusi, to je fór?" zašeptala Liz a přikryla si rukou ústa.
Tichošlápek vypadal, že mu obrací žaludek. To je nechutný." zašeptal a zíral na ty dva. Ale nebyl sám.
"Jamesi?" v tom jediném slově bylo tolik bolesti a nevíry, že to Liz i Siriusovi trhalo srdce. Na druhém konci chodby se objevila Lili.
"Neměli bychom to vidět." usoudila Sirius bleskově, popadl Li za paži a stáhl ji kamenného výklenku zakrytého závěsem. Bez dechu, těsně přitisknutí k sobě naslouchali dění na chodbě.

Jessica si olízla rty a vítězně hleděla na Lili Evansovou, která skýtala pohled živoucího utrpení. Ještě jednou Jamese políbila. "Tak zas někdy." pohladila ho po paži a s hlasitým smíchem se rozběhla na svou hodinu.
"Jamesi?" zopakovala Lili.
James potřásl hlavou- kouzlo přestalo působit. "Lili." po tváři se mu roztáhl široký úsměv a roztáhl náruč. "Kde jsi byla, měl jsem o tebe strach."
"Co- cože?" zašeptala Lili a zírala na něj. Lítost se měnila ve vztek. "Právě jsem viděla se tu ocucáváš s Jessicou Marlow, před mýma očima a ty máš tolik drzosti se na mě obrátit a ptát se kde jsem byla?! To nemyslíš vážně Jamesi Pottere!" zvyšovala hlas a jeho jméno už doslova zaburácela.
Jessičino kouzlo bylo provedneno mistrně. James si nic nepamatoval. "Já nevím o čem mluvíš, lásko." řekl zmateně.
"Lásko? LÁSKO? Jak si dovoluješ, myslela jsem..." zoufale lapala po dechu a zuřivě mrkala, aby zahnala slzy, které se ji hrnuly do očí "Myslela jsem, že my dva jsme pár-"
"Taky, že jsme!"
"A že mě miluješ-"
"Samozřejmě, že tě miluju-" bránil se James, který vůbec nechápal, proč Lili kříčí.
" A chtěl jsi mě požádat o ruku a teď? Teď se tu líbáš s tou kurvou, která se vyspala už s půlkou hradu, která mě kdysi napadla, která přebrala Eleně kluka a kvůli které je Elizabeth nešťastná! S tou děvkou co si celou dobu hrála se Siriusem! Jamesi, proč zrovna ona? Kterákoli jiná holka, ale ona?! Mě je zle! Zle z vás obou!"
" Lili, prosím já vůbec nevím-" James byl opravdu chudák. Díval se jak na něj Lili křičí všechna ta obvinění, ale nevěděl čím si je vysloužil.
"Nevíš, ty nevíš?! Takže ty vůbec nevíš kdo Jessica je! Tak to je bomba!"
"JISTĚ, ŽE VÍM KDO TO JE! ALE NECHÁPU, PROČ MĚ S TOU KRÁVOU STÁLE SPOJUJEŠ! JÁ S NÍ NIC SPOLEČNÉHO NEMÁM!" zařval James, když už to vážně nemohl vydržet.
"NEMÁŠ?" Lili taky ječela, jako o závod. Studenti stáli s ušima přistiknutýma ke dveřím. "Tak to jsem asi měla halucinace, ne?"
"O čem to sakra mluvíš?!" tázal se James a chtěl ji vzít za ruce.
"Nesahej na mě! Běž si ošmatávat ji! Jessicu! Jenom běž a tohle," Lili si sáhla za výstřih a vyndala červeně zářící srdíčko, na kterém byla nápis James , "tohle ji můžeš dát!" strhla si přívěšek z krku a mrskla jím o zem. Jakmile přívěsek ztratil kontakt s její kůži pohasl. Zmizel z něj nápis a barva se změnila na ocelově šedou.
Lili se otočila se na patě a rozběhla se pryč. James stál na místě jako vytesaný z kamene. Nechápal co se to stalo. Proč Lili tak vybuchla? V očích ho zaštípaly slzy. Ona se s ním rozešla? Proč, čím si to zasloužil?

"Pottere, nějaký problém? Do třídy, je dávno po zvonění!" zahnala ho do ztichlé třídy profesorka vyučující obranu proti černé magii. James vešel do třídy a všichni na něj poulili oči. Nebylo možné přeslechnout to, co se právě odehrálo.
"Co je?!" utrhl se na ně a sedl si do lavici vedle Remuse, který na něj překvapeně zíral. "Co je? Taky mě chceš z něčeho obvinit?!" vyštěkl na něj a zuřivě popadl učebnici.

Elizabeth zapomínala dýchat. Tiskla se k Siriusovi, protože malý prostor nedovoloval nic jiného a měla sto chutí si zakrýt uši, aby z té hádky neslyšela ani slovo. Měla pocit, že to nebere konce a Lili stále křičí.
Jamesi, tak řekni něco. Řekni jak to bylo! Vyzývala ho v duchu, ale zároveň chápala Lili, vždyť i ona viděla, jak se James ochotně a vášnivě s Jessicou líbá. Zdálo se to nekonečné.
"Tohle ji můžeš dát!" vřískla Lili a něco cinklo o zem. Pak už slyšely, jak se její kroky vzdalují.
Liz se neodvažovala pohnout, situace už byla tak dost vypjatá a trapná natož, aby James zjistil, že ona a Sirius se schovávají ve výklenku a všechno slyšeli. I když Liz pochybovala. zda to vůbec někdo z tohoto poschodí neslyšel.
Byli opravdu hluční. Podle toho jak se tvářil Sirius ji napadlo, že i on má podobné myšlenky. Nakonec přišla profesorka a zahnala Jamese do třídy.
"To byla hrůza..." zašeptala Liz a poklesla v kolenou.
Sirius ji pohotově podepřel. "Jsi v pořádku?"
"Ano, jsem. Ale Lili rozhodně není v pohodě, co to do Jamese vjelo? Myslela jsem, že má dostatek rozumu, tak dlouho o Lili usiloval a-"
"Tohle nebylo z Dvanácterákovi vůle. Jessica něco provedla, ještě nevím co, ale určitě v tom má prsty. Poslouchej Liz," položil ji ruce na ramena "James je do Lili blázen. A to už pěkně dlouho. Nikdy by ji nepovedl a pochybuju, že by ji vůbec kdy opustil. Znám ho. Je to můj nejlepší přítel. Kdyby se s Lili chtěl rozejít, jednal by férově a řekl by ji to na rovinu, rozhodně by se nenechal načapat, jak ji podvádí. Věř mi, že za tímhle stojí Jessica."
Elizabeth zavrtěla hlavou. "Ale proč by se chtěla mstít Lili? Nic ji přeci neudělala."
"Doneslo se mi něco o nějakém klukovi, který dal přednost Lili před ní."
"Za to už se pomstila dostatečně." zamumlala Liz zamyšleně a vůbec si neuvědomovala, jak blízko Siriusovi jen. Dělily je pouhé centimetry.
"Popravdě jsem čekal, že se bude mstít mně. Kvůli tomu rozchodu. A tím se dostáváme k tobě Liz." toužebně se na zadíval. Liz o krok ustoupila, což nebylo lehké, pokud nechtěla po zádech vypadnout do chodby a Sirius si stále držel za ramena. "Siriusi, já... Ten dopis a to všechno, našla jsem ho až včera-"
"Hlavně že sis ho přečetla. To co jsem tam psal, stále platí."
Liz se dívala na podlahu.
"A říkala jsi, že si chceš promluvit. V soukromí. A to teď máme." pokračoval Sirius.
"Ano, ale-"
"Ale? Já vím, chodíš s Justinem. A ještě nějaké další ale?"
"Je tu spoustu ale! Siriusi, nezlob se, ale teď dokážu myslet jenom na Jamese a Lili! Mají problémy."
"Takže budeš raději řešit jejich problémy, než abys řešila svoje."
"Ne, tak to není! Ale Lili je moje nejlepší kamarádka a James je zase tvůj nejlepší kamarád. A shodli jsme se na tom, že za touhle scénou, kterou jsme si právě vyslechli, je Jessica. Musíme, nebo alespoň já musím tomu přijít na kloub. A usmířit je. Oni jsou spolu šťastní a jeden bez druhého budou trpět!" rozvášnila se Liz a v očích ji plály ohníčky.
"A že budu trpět já tě nezajímá?" zeptal se Sirius potichu a upřeně se na ni díval.
"Ty, proč..." Liz se zarazila a složila hlavu do dlaní. "Poslouchej, Siriusi,"
"Ne. Já to chápu. James a Lili jsou teď naše priorita. Já promluvím s Jamesem a ty s Lili. Taky vyslechneme Jessicu, což nebude nejlehčí úkol, ale určitě se nám to povede. Remus nám pomůže. A až vyřešíme naše nejlepší přátele, třeba najdeme čas na sebe."
Elizabeth se na něj dlouho dívala. Pak přikývla. "Dobře. Půjdeme na hodinu?"

Michael se právě vracel z ošetřovny. Nejspíš na něj lezla nějaká chřipka, a proto si zašel pro trochu životabudiče. Madame Pomfreyová byla velice pečlivá ošetřovatelka a proto musel na ošetřovně zůstat déle než by se mu zamlouvalo. Když ho propustila, bylo už po zvonění a on spěchal na hodinu bylinkářství. Představil si, jak se na něj bude tvářit Justin, protože musel začít sám s přesazováním úponice jedovaté, jejíž nejmilejší zábavou bylo se někomu obtáčet kolem krku a škrtit ho. Vykračoval si to po chodbě, když ho zaujal vyboulený závěs u jednoho z výklenků. Napadlo ho, že se tam schovává Protiva a tak nehodlal závěs odtahovat. Určitě by ho zasypal křídami, polil vodou nebo něco podobného.
Byl už na konci chodby, když se závěs rozhrnul a z výklenku vystoupili dva lidí. Michaelovi spadla brada údivem. Sirius Black a s ním?
No, opravdu byla to Justinovi přítelkyně Elizabeth Daltonová. Vykulil oči.
Liz ani Sirius si ho nevšimli.
"Však si s tím nějak poradíme. Buď bez starostí." říkal právě Sirius a povzbudivě stiskl Liz paži.
Ta si povzdechla. "Nebude to lehké."
"Ale společně to zvládneme, no ne?" Sirius sebral něco ze země a zastrčil to do kapsy. "Mimochodem jak zní naše výmluva, že jdeme pozdě na hodinu?" zeptala se Liz a uhladila si hábit.
"Obstarám to, ty jenom přikyvuj. Připravená?"
"Ano."
Sirius vzal za kliku a otevřel dveře.
Michael si protřel oči. Ne, nezdálo se mu to. Sirius Black a Elizabeth Daltonová. "Justina trefí šlak." zamumlal a rozběhl se ke skleníkům.

"Ale, kdopak to přišel? Pane Blacku, slečno Daltonová, je deset minut po zvonění." profesorka přerušila svůj výklad a vyčítavě se na ně zadívala. Oči všech žáků se na ně upřely. Liz si připadala jako pod rentgenem.
"Totiž paní profesorko, moc nás to mrzí, ale Protivovi se do Vstupní síně povedlo dostat kupou sněhu a pan Filch na to přišel ve chvíli kdy jsme šli ze snídaně a…"
Profesorka přikývla. "Aha, chápu. Tak se posaďte." vyzvala je s laskavým úsměvem.
Sirius se frajersky usmál a Liz neznatelně zavrtěla hlavou. "Lháři." řekla potichu, aby ji slyšel jenom on. Ale nebylo to vyčítavé.
Sirius si sedl vedle Jamese z druhé strany. Remus na něj vrhal pohledy typu Vy jste si zase něco udělali? A Petr pod lavicí listoval učebnicí lektvarů a marně se snažil dopsat svoje pojednání o jedech.
Sirius se naklonil s Jamesovi a něco mu vtiskl do ruky. James měl zabořený nos do knihy, aby na něj nikdo neviděl. Nerudně se na Siriuse podíval a potom mu pohled sklouzl do dlaně, do které mu Sirius vtiskl šedivé srdíčko.
"Kdes-" zašeptal.
"Zůstalo to ležet na chodbě. Víš, všechno jsem slyšel. A radši se neptej, jak k tomu došlo. Tohle Lili brzo vrátíš."
"A jak? Copak jsi to neslyšel? Ona dočista zešílela."
"Kámo, jak bych to řekl... Ječela vcelku oprávněně. Ale ty si vážně nic nepamatuješ?"
"Kruci, co si mám pamatovat?!" zavrčel James a sklapl učebnici tak prudce, že se na něj několik spolužáků otočilo.
"Líbal jsi se s Jessicou Marlow. Před jejíma očima." zašeptal Sirius.
James pootevřel ústa.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 LilIane Evans LilIane Evans | Web | 29. ledna 2011 v 15:39 | Reagovat

Šokovala si ma! Tá Jessica nemá nič iné na robote???? To je vrchol! Št**ka jedna! Juj, dúfam, že ich (Jamesa a Lily) dáš čoskoro dokopy! :)
PS: k Alex ti ani neodpoviem, jedine by to vystihlo slovo "Rozkaz!" v ironickom zmysle, ale posnažím sa,lenže nie je to jediná poviedka, na ktorej robím, takže si musíš počkať :(.

2 Pink.Queen Pink.Queen | Web | 29. ledna 2011 v 16:25 | Reagovat

Tééda ta Jessica to je ale sv**ě!! DOufám, že je Liz a Sirius dají zase dohromady!! A jsem zvědavá jak se to mezi nimy bude vyvíjet (mezi Liz a Siriusem). A taky co bude s Justinem... Jinak nádherná kapitola honem pokračování!! :)

3 Lil Lil | 29. ledna 2011 v 16:31 | Reagovat

wow ta Jessica je takova mrcha, ale ta to ma spocitany jen co se ostatni dovi pravdu... Ale chudak Justin, to si chudak nezaslouzi... snad tomu nebude verit.. moc hezky pises.. uz se tesim na dalsi kapitolu... se zvedala jak to cele dopadne :-D  :-)

4 Bonbooonek Bonbooonek | Web | 29. ledna 2011 v 18:20 | Reagovat

Ježíš, ne! Proč, proč, proč?! Jess je kráva, jestli se kvůli ní rozejde i liz s Justinem, tak... :-(

5 GUGA GUGA | 29. ledna 2011 v 18:26 | Reagovat

:( to ma staršne mrzí :-(  ja som ani o ničom nevedela :-|

6 lovie-dogie lovie-dogie | Web | 29. ledna 2011 v 18:48 | Reagovat

Prej nebuďte z toho moc smutní! jak nemám bejt smutná, když se Liz nejspíš rozejzde s Justinem, Jemes se rozešel s Lilly a ta kráva Jessica zase všechno vyhrála!! :-( Honem další kapitolu! :-D

7 Naty Naty | Web | 29. ledna 2011 v 19:27 | Reagovat

No tak tu to začína byť akčné :-D A ja som sa už tešila, že si to Liz a Sirius vyriešia :-P No a to si ani nechcem predstaviť, čo to bude, keď príde rad na Justinovu žiarlivostnú scénu :-D Už sa neviem dočkať ďalšej časti :-D

8 Pokračování please Pokračování please | 30. ledna 2011 v 10:40 | Reagovat

Ať je sirius s liz a lily s jamesem prosím.Já tu povídku čtu pravidelně protože ji mám ráda(tu povídku)♥

9 Lexie Lexie | Web | 30. ledna 2011 v 10:40 | Reagovat

Jej, začíná se to rozjíždět. Ale ne úplně ideálně. Ach jo, teď mi je všech líto. Těšim se na pokračování :-D

10 Adria Adria | E-mail | Web | 30. ledna 2011 v 11:49 | Reagovat

Hlasuju pro Lily a Jamese! :D Opovaž se je nedát do hromady a pak budu nepříčetná! Budeš mě mít na svědomí!:D

11 Seryn Seryn | Web | 30. ledna 2011 v 12:34 | Reagovat

skvělá kapitola.. :-D sice mi Jessica leze na nervy ale přežiju to.. a jsem zvědavá co bude říkat Justin.. :-D

12 Káťule - SB Káťule - SB | Web | 30. ledna 2011 v 15:30 | Reagovat

jak tě znám, neměla bych být překvapená novou zápletkou, ale stejně jsem...je to sice typické, že si k nevyřešenému problému vymyslíš nový, ale tady jich už je :-)...je to snad moje nejoblíbenější povídka, tentokrát jsem hlasovala pro ni...jsem zvědavá, jak to vyřešíš s Jamesem a Lily a vsadím se, že Jessica neodejde bez trestu...dál by mě zajímala Liz a Justin, jestlipak se rozejdou a budou to vysvětlovat...nebo dá Liz nakonec přednost Siriusovi? možná že se mi k ní Sirius hodí víc...přece jen James patří k Lily, Sirius k Jamesovi, Liz k Lily a proto by zákonitě měla Liz patřit k Siriusovi...jenže jak tě znám, čeká nás ještě hodně přakvapení :D...těším se :-)

13 Liliane Evans Liliane Evans | Web | 30. ledna 2011 v 18:04 | Reagovat

Presne toto hnevá aj mňa!

14 Liliane Evans Liliane Evans | Web | 30. ledna 2011 v 18:05 | Reagovat

Ja som to nechcela brať ako rozkaz, len som vtedy mala zlú náladu.

15 Rosalie Rosalie | 30. ledna 2011 v 18:17 | Reagovat

Je fajn, že se kvůli tomu zbližují Liz se Siriusem :)

16 Asnazu milující Aff Asnazu milující Aff | Web | 30. ledna 2011 v 19:04 | Reagovat

tak tohle bude ještě zajímavý :) doufám, že co nejdřív se to vyřeší, James s Lily budou zase spolu a Jessica dostane co si zaslouží...a to s Justinem, no asi mi to nebude ani moc líto, Liz bych viděla radši se Sirem :)

17 Black Black | Web | 30. ledna 2011 v 19:22 | Reagovat

Smutní? Je to čím dál lepší..:D

18 Lily Lily | Web | 30. ledna 2011 v 19:46 | Reagovat

Zmůžu se jenom na WOW! ;-)

19 Prongs Prongs | Web | 3. února 2011 v 20:28 | Reagovat

Och Můj Bože! Tohle bude ještě hoooodně zajímavé...Páni, doufám že se to nějak vyřeší...Ta Jessica je ale drsná teda... O_O  :-D  :-)

20 Angie Angie | Web | 4. února 2011 v 11:30 | Reagovat

Tohle teda bylo fakticky hodně podlé! Netuším, co k tomu říct, prostě hnus. Ale najdou se i takoví lidé a to nemyslím jen ve fanfiction.
Smutná nejsem, protože vím, že dáš Lily a Jamese dohromady. Musíš. Akorát mi pořád vrtá hlavou, co chceš dělat s Liz, Siriusem, Justinem - který asi teďka bude hodně žárlit - a Jessicou. Zajímá mě, jakým způsobem uděláš tu spravedlnost, aby ona pykala za to, co všem provedla.
Moc pěkná kapitola! :-)

21 Moreen Moreen | Web | 4. února 2011 v 21:58 | Reagovat

naprosto souhlasím s Angie.. hezky jsi to zamotala. i když jsem po pravdě čekala, kdy zas jessica něco vyvede. ta holka je mrcha a všem otravuje život, ale takové typy se moc často nevzdávají, že by se stáhla, o tom nemohla být ani řeč. a opravdu jsem zvědavá, jak dopadne trojúhelník Sirius-Liz-Justin.. nebylo by marné, kdyby sirius jednou nedosáhl svého, ale líp se říká než koná, já to ve své povídce nedokázala, stejně hrdinka skončila s ním a její přítel dostal vale.. ale napsalas to moc hezky, líbí se mi tam ta postava micheala :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama