15. Pomstychtivá

12. ledna 2011 v 16:03 | Alice Cullen-Hale |  For some it's just a game
A je tu další kapitola, myslím, že jste čekali dost dlouho:-) Snad se vám bude líbit, nabírá to na obrátkách. Trošku...A já se jdu učit, mám toho dneska hodně.


" Teda co byli všichni druháci pryč, byl tady klid! Jsou jako z divokých vajec, málem jsem si vykřičela hlasivky, oni chtěli spláchnout Paní Norisovou do záchodu, jestli se toho nějak domákne Filch zabije nás všechny." hlaholila Lili jen co otevřela dveře do pokoje. " Elizabeth!" vykřikla vzápětí když spatřila svou kamarádku. Ta která se před chvíli vrátila z perfektních Vánoc plná energie a optimismu teď byla zhroucená na posteli a ramena se ji třásla, jak plakala. Lili přiskočila k posteli, popadla ji za ruce a vytáhla ji do sedu. " Co se stalo, zlato?"

Liz měl obličej plný rudých skvrn, tváře zmáčené slzami a třásla se jako osika. " On- m-mi nap-napsal do-do-pis. Ale já si ho nepř-ečetla, zapomněla j-sem na něj až teď jsem ho, ho na-š-š-la." vyrážela ze sebe.
" Lizinko, kdo Ti napsal? A co Ti napsal?" nechápala Lili situaci, ale měla o Elizabeth velký strach.
" Sirius..." zasténala Liz a ukázala na dopis, který se válel na podlaze.

Jessica ležela na své posteli stočená do klubíčka a štkala do vyšívaného kapesníčku. " On mě odkopnul, Sam! Chápeš to?" naříkala a schovala obličej do dlaní.
" To je hrozné." přisvědčila Samantha horlivě. " Ale nejde mi do hlavy, proč tak najednou...Musí za tím být nějaká holka."
" Jasně, že je! Do někoho se zakoukal..." Jessica se znovu rozbrečela.
" Do koho asi...?" přemýšlela Sam a hladila Jessicu po vlasech.
" To nevím!" Jess odstrčila její ruku a napřímila se. " Ale až zjistím, která to je, vyškrábu ji oči! A!" vyskočila z postele. " Vím kdo mě před ním pomluvil! Prý: Napadla jsi Lili Evansovou... Nebo co to mlel a-"
" Ale to je pravda." podotkla Samantha klidně.
" Jo to je, ale to mu samozřejmě nemůžu přinat! Ale kdo jiný mu mohl tuto spásnou informaci podat než naše drahá mudlovská šmejdka Liliana Evansová?" Jessica byla vzteky bez sebe. " Měla jsem ji tenkrát uřknout pořádně....Mohla ještě teď ležet u Svatého Munga."
" Počkej, počkej nezapomeň jak jsi dopadla, když jsi ji uřkla." mírnila ji Samantha a natáhla se pro cukroví, které měla odložené na nočním stolku.
Jessica se zaškaredila, ale vzápětí se sladce usmála. " Ano. Ale Kristin ani to její nechutné dvojče tu už nestudují...A Lizinka nikdy nesebere tolik odvahy aby si na mě něco dovolila." zamnula si ruce. " Ta kráva bude litovat, že kdy před Siriusem pronesla jediné slova. Bude hodně litovat."

Lili si dočetla dopis a přiložila si ruku na ústa. Teď už chápala Elizabethnin záchvat. Do Siriuse byla zamilovaná už pěkně dlouho a to, že si začal s Jessicou ji převálcovalo. A teď když si konečně někoho našla, někoho s kým by mohla být šťastná udělá Black tohle. Lili si snažila udržet klidnou tvář.
" Lizi, co kdyby sis na chvíli lehla a prospala se?"
" Nechci spát, chci..."
" Lizi, chceš spát."
" Nechci...."
" Dobře. A nechceš alespoň trošku vody...? Celá se třeseš..."
" Dobře." sebrala dopis, který Lili položila na noční stolek a znovu se do něj začetla.
Lili vklouzla do koupelny a natočila sklenici vody. Pak se zhluboka nadechla a sáhla do své kosmetické taštičky. Měla tam lahvičku s uspávacím lektvarem- přestože věděla, že by to dělat neměla občas ho používala, když nemohla spát. A teď se ji narámně hodil. Nalila lektvar do vody a trošku to promíchala. Zkusmo k vodě přičichla, ale nebylo nic poznat.
" Na, napij se." Podala Liz sklenici a trochu se ji třásla ruka. Elizabeth si ničeho nevšimla a naráz sklenici vyprázdnila.
" Jsem tak...Unavená." zašeptala a začínaly se ji podlamovat nohy.
" Ano, to bys měla být." souhlasili Lili a zachytila ji pod pažemi. Uložila ji do postele. " Dobře se prospi." Liz už měla oči zavřené a klidně oddechovala.
Lili rychle zamrkala. " Promiň..." zamumlala, popadla dopis a vyřítila se z ložnice.

Sirius se pomalu zvedal. Byla mu zima a nemohl v sovinci dál sedět. Hádal, že za chvíli se sem začnou valit studenti, aby se pozdravili se svými sovami, nebo aby poslali dopis domů, že v pořádku dorazili do školy. Zastrčil si vlasy za ucho, ještě jednou si mohutně povzdechl a s myšlenkou na to, jak se bude na Liz den co den dívat a vědět, že nebude jeho se vydal k východu.
" BLACKU!" jako uragán do sovince vletěla Lili ve tváři výraz absolutní zuřivosti.
" Co- co je?" byl jejím příchodem a výkřikem tak zaskočený, že úplně zapomněl, že je na ni a na ostatní naštvaný.
" Ty se ptáš co je? To si děláš prdel, ne?"
Sirius zděšeně ucouvl. Ačkoliv si nebyl vědom co byl měl provést z Lili šel velký strach a věděl jednu věc: Když Liliana Evansová používala sprostá slova skončila veškerá legrace. " Lili, opravdu nevím co máš na mysli, jestli jde o tu včerejší rv-"
" Je mi jedno co se stalo včera! Ale jak jsi mohl, proč si to vůbec psal?" zaječela a několik sov poplašeně vylétlo oknem ven.
" Co jsem psal?"
" Tohle Ti nic neříká?!" k nohám mu hodila pergamen.
Sirius se pro něj shýbl a překvapilo jej, že dopis je vlhký- od slz? Podíval se na obsah dopisu a po přečtení oslovení mu bylo jasné odkud vítr vane. Dopis, který napsal Elizabeth.
" Elizabeth ten dopis o prázdninách dostala, ale založila si ho do batohu s tím, že si ho přečte později. Ale zapomněla na něj."
Sirius zničeně přivřel oči. Konečně mu to všechno dávalo smysl. Za těch pár týdnů Elizabeth poznal dost dobře a teď když přijela nechápal, jak se mohla dát dohromady s tím floutkem, když on ji napsal tento dopis. I kdyby ke slavnému Siriusi Blackovi nic necítila nezapletla by se s Justinem. Vrátila by se do Bradavic a promluvila si s Tichošlápekem z očí do očí. Ten dopis si přečetla až teď, došlu mu. " Do háje..." zamumlal Sirius.
" Do háje? Do háje? To je jediný co mi na to řekneš, Blacku? Do háje? To je dost slabý vyjádření, nemyslíš?" ječela Lili.
" Kde je Elizabeth?" zeptal se Sirius jako kdyby ji úplně přeslechl.
" Co Ti je do toho kde je? Ona-"
" Chci s ní mluvit!"
" Ne, ne na to zrovna zapomeň." Lili se mu odhodlaně postavila do cesty. " Ty se k ní ode dneška ani nepřiblížíš nato abys s ní mluvil. Přišla jsem do pokoje ve chvíli kdy měla nefalšovanej hysterickej záchvat. Kvůli TOBĚ!" prudce ho mu zabořila prs do hrudníku. " Tak dlouho se pro tebe trápila, pak si našla Justina a bác! Ty si usmyslíš, že ji prostě dostaneš a napíšeš ji tohle-" vytrhla mu dopis z ruky a zamávala mu s ním před očima, " A ona je zase nešťastná jako šafářův dvoreček!"
" Myslel jsem, žes mě včera pochopila! Nechci Liz...Abych se mohl chlubit, že jsem s ní chodil nebo že jsem se s ní vyspal. Mám ji rád! A pokud jsi tohle četla- o čemž nepochybuju, " ukázal na dopis který svírala v třesoucí se ruce, " možná už by tě mohlo napadnout, že to s ní myslím vážně."
" Tak to sis ale vzpomněl pozdě." zavrčela Lili a neustoupila mu ani o krok. " Jestli si myslíš, že na ni nějak zapůsobilo, žes skoncoval s Jess, seš na omylu." zalhala. " Ona je s Justinem šťastná. Tak se do toho nepleť."
" A co kdyby," vyzval ji Sirius. " Ses do toho nepletla ty? A nechala nás, ať si to vyřešíme sami."
Znovu se před něj postavila. " Co s ní chceš řešit? Je na pokraji zhroucení, tak ji dej pokoj!"
" Lili, nepleť se do toho. My to vyřešíme sami."
Rusovláska se zhluboka nadechla a pak mu ustoupila z cesty. " Dobře, Siriusi. Ale pamatuj si- je to moje nejlepší kamarádka. A jestli ji nějak ublížíš tak to cos zažil teď byla procházka růžovým sadem."
Nevesele se usmál. " To mi je jasný. A ještě něco- ten dopis ji vrať. Asi by neměla radost kdyby zjistila cos udělala." A ze sovince se vytratil.
" No..." zahuhlala Lili a strčila dopis do vnitřní kapsy hábitu. " To by fakt neměla. Ale někdo tě seřvat musel. Navíc jsem na to měla už pár dní chuť. Zvlášť potom včerejšku." a opustila sovinec také.
James seděl v rohu společenské místnosti a vyhýbal se všem zvědavým pohledům. Opravdu nechtěl vysvětlovat, proč má modrou půlku obličeje. Napůl měl chuť rozběhnout se do hradu, najít Siriuse a usmířit se s ním- na druhou stranu ho chtěl najít a dát mu další nakládačku. " Chová se jako idiot, chodí s tou nějvětší krávou pod slunce a ještě na nás bude mít hubu..." zamumlal rozmrzele a přemítal kde je Lili.
Po chvíli se otevřel portrét a dovnitř vešel Sirius. Krátce se rozhlédl po společenské místnosti, zděšených vzdechů a šeptání " Co se mu stalo?" si zřejmě nevšímal a rázně zamířil k Jamesovi. Remus sedící v křesle u krbu se celý napjal a v rychlosti přemýšlel jestli se stane svědkem usmíření a nebo brutální oboustranné vraždy.
" Můžu?" zeptal se Sirius a ukázal na volné křeslo vedle Jamese.
" Posluž si." vybídl ho chladně. Přestože ho mrelo, že jsou rozhádaní při pokusu o usmíření se mu dostalo odmítnutí a neměl chuť to zkoušet znova: to bylo pod jeho úroveň.
Chvilku vedle sebe seděli mlčky. Nakonec ticho prolomil Sirius. Natočil se k Jamesovi a lokty se položil na opěrku jeho křesla. " Hele, Dvanácteráku...Přehnal jsem to. Včera i dneska ráno. Když jsem urážel Lili...A když jsem řekl, že nejste moji přátelé...Byl jsem rozčilený a mluvila ze mě zlost. Jsme přátelé. Tedy doufám. Omlouvám se Ti."
James na něj chvíli zíral- měl dojem, že se neusmíří vůbec, natož tak brzy. A už vůbec nečekal, že s omluvou přijde Sirius. Byl sevevědomý a hrdý až hrůza.
" A Lili vlastně taky. I když s tou už jsme si to tak nějak vyříkali, nejspíš..." rázem se trošku přikrčil, protože portrétem prošla Lili. Na Jamese se vřele usmála a Siriuse sjela ledovým pohledem. Jamesovi to neušlo.
" Cos ji provedl, takhle se nedívala ani na mě, když jsem ji po sto dvacáté zval na rande."
Sirius se zašklebil, potěšený tím, že jsou zase přáteli. Plácl kamaráda po rameni. " Ji nic. Ale Elizabeth ano."
" No, Siriusku, ty jdeš z průšvihu do průšvihu. Copak to je tentokrát?" zeptal se Remus, který se k nim přišel posadit.
Tichošlápek se vymrštil z křesla a krátce ho objal. " Ty taky promiň. A teď k mému průšvihu..." Srazili hlavy dohromady a poslouchali všechno co jim Sirius řekl.

Jesssica Marlow stála u okna a v prádzné společenské místnosti a hleděla ven, na zasněžené pozemky. Ve tváři měla zamyšlený výraz. Slzy ji už dávno oschly. Siriuse nemilovala a fakt, že už nejsou pár ji mrzel jenom z jediného důvodu- on se rozešel s ní! A ponížil ji před tolika lidmi! Cítila se příšerně. Zničeně si povzdechla a představila si, jak se ji teď budou děvčata a i někteří chlapci posmívat a říkat, že dostala to co ji patřilo. " Kruci." zamumlala navztekaně a kopla do křesla.
" Ale, no tak vztek Ti nesluší...." zamumlal ji někdo do ucha a vzal ji kolem pasu.
" Alexi..." usmála se Jess líně a objala ho kolem krku. " Neměl by jsi spát?"
" Ne, neměl." ujistil ji a začal ji líbat na krk. " Slyšel jsem, že se s tebou Black rozešel."
Odtáhla se od něj. " Ano, to se rozešel." zavrčela.
" Idiot....Já bych to nikdy neudělal, protože ty jsi tak dokonalá..." mumlal a znovu ji začal líbat na krku.
" Samozřejmě..." usmála se Jessica spokojeně. " Ale já bych teď měla přemýšlet, Alexi..." jemně ho od sebe odstrčila.
Nedal se. " Přemýšlet můžeš ráno." přemlouval ji a zaútočil na její ústa.
Jessica mu všemožně uhýbala. " No tak...Já vážně mus-" zmlkla a vzpomněla si na to, jak byla se Sirius poprvé v Prasinkách. Jejich první rande a ona z něj pospíchala do hradu, protože Alex slavil narozeniny. Siriusovi to tenkrát nebylo po chuti a žárlil na něj....Tiše se uchichtla. " Ano, máš pravdu." přisvědčila. " Přemýšlet můžu jindy." a s myšlenkou, že takhle se tiše mstí Siriusi Blackovi, který ji tak ponížil začala jeho polibky opětovat.
Ale ta hlavní pomsta, teprve přijde Lili...Těš se. Pomyslela si a přitáhla si Alexe ještě blíž k sobě.
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Asnazu milující Aff Asnazu milující Aff | Web | 12. ledna 2011 v 16:14 | Reagovat

páni, teď vážně začíná nabírat velmi zajímavý obrátky :D už teď lituju Lili a jsem zvědavá jak to Sirius vysvětlí Liz :)

2 Lexie Lexie | Web | 12. ledna 2011 v 16:17 | Reagovat

Úžasná kapitola. Jsem zvědavá na Jessicy pomstu i když mě to trochu děsí :-?

3 Káťule - SB Káťule - SB | Web | 12. ledna 2011 v 16:35 | Reagovat

tak tahle kapitola je dost dobrá, i když k mým oblíbeným rozhodně patřit nebude...myslím to tak, že ačkoliv je dobrá, je to snad nejsmutnější kapitola z celé povídky...no, uvidíme, co nás ještě čeká...ta Jessica mi leží v žaludku, co si jako myslí?? :D

4 Liliane Evans Liliane Evans | Web | 12. ledna 2011 v 17:05 | Reagovat

Super kapča, tešim sa na ďalšiu :).

5 LIL LIL | 12. ledna 2011 v 17:08 | Reagovat

SUPER POVIDKA uz sem se nemohla dockat, uz se taky tesim na pokracovani :D

6 lovie-dogie lovie-dogie | Web | 12. ledna 2011 v 17:17 | Reagovat

Lili strašně lituju a Jess nenávidim! :-D:-D, ale to je vedlejší.. musím uznat, že Lilly má páru, jak to Siriusovi natřela.. ale nejvíc mě dostalo ,,To si snad děláš prdel, ne?" :-D

7 Bonbooonek Bonbooonek | Web | 12. ledna 2011 v 17:51 | Reagovat

Doufám, že nic neudělá Justinovi, toho by mi bylo líto... Nebo že by Lil přebrvila na blond? To by byla zákeřná pomsta! :-D

8 Popy Popy | 12. ledna 2011 v 18:36 | Reagovat

Bomba!!! Super uz se nemuzu dockat na pokracova, doufam ze nas nenechas dlouho cekat :-(  :D

9 Seryn Seryn | Web | 13. ledna 2011 v 14:44 | Reagovat

se mě zdá že se to nějak zamotává.. :-D eště chvilku a budu nucena si to přečíst znovu aby to můj mozek nemozek pobral.. :-D jinak úžasná kapitola.. :-D

10 Pokračování please Pokračování please | 13. ledna 2011 v 20:10 | Reagovat

super díl please ať je siriusánek s lizinkánkou :-)

11 Charmed-ka.Pavla Charmed-ka.Pavla | Web | 15. ledna 2011 v 13:29 | Reagovat
12 Pink.Queen Pink.Queen | Web | 15. ledna 2011 v 22:22 | Reagovat

To jsem zvědavá, co ta potvora vymyslí!! Nádherná kapitolka, už se nemůžu dočkat pokráčka!! :)

13 ginnouš ginnouš | Web | 17. ledna 2011 v 11:06 | Reagovat

Dalšíííí :-D

14 Moreen Moreen | Web | 18. ledna 2011 v 17:46 | Reagovat

teda, tebe by měli zakázat! normální závislost se tomu říká.. přednáška přečtená, kapitola taky. a zas jedna bezchybná. to jak lily vyletěla na siriuse se mi líbilo, je to správná kámoška. taky jsem ráda, že se sirius usmířil s ostatníma, což mě přivádí k tomu, že jsem fakt zvědavá, co poberti vymyslí! a taky jsem trochu zvědavá, co upeče jessica na lily, i když lily to samozřejmě nepřeju, patří to k příběhu.. takže další přednášku a hurá na další kapitolu

15 Angie Angie | Web | 4. února 2011 v 11:04 | Reagovat

Zajímavé. Řekla bych, že Jessica je tak "trochu" na hlavu. Fakt.
Souhlas s Moreen, taky jsem zvědavá, co chce Lily provést a pokud si myslí, že Liz nebude tak odvážná jako dvojčata, tak se podle mě plete. Ta jí ještě spraví fasádu.
Jsem ráda, že se kluci spolu usmířili, takhle je to lepší.
Vůbec si neodvažuju tipnout, jak by tohle celé mohlo dopadnout.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama