14. Budu čekat

4. ledna 2011 v 14:29 | Alice Cullen-Hale |  For some it's just a game
Jsem moc ráda, že se vám povídka tak líbí! Opravdu nadšená:-) Další kapitola je tady!


"Siriusku můj!" Jessica odstrčila Elizabeth a skočila Siriusovi do náruče. Sirius zaznamenal Lizin znechucený obličej a dobře viděl jak něco sdělila vysokému blonďákovi, který se jich před chvíli ptal co se to děje. Zjevně se dobře znali.
Blonďák pokýval hlavou a společně odcházeli.
Koutkem oka zahlédl hřívu ryšavých vlasů, která se vrhla na Liz a došlo mu, že je našla Lili. Teď byl ten nejlepší čas.
"Jessico." řekl odměřeně a odstrčil ji od sebe.
"Co to děláš a Jak to vypadáš?" zděsila a prohlížela si jeho napuchlé oko.
"Krásně jako vždycky." pravil Sirius ironicky a prohlížel si ji. Bylo to tím, co mu včera Lili řekla? Bylo to tím, že konečně pochopil její povahu? Nebo to tak bylo vždycky a on byl jenom zaslepený? Už se mu nijak zvlášť nelíbila.
Ty blonďaté vlasy, které se mu zdály andělské mu nyní přišli jako obyčejné nakroucené lokýnky. Nádherný úsměv, kterým se Jessica honosila mu připadal jako směšný úšklebek.
"Ty jsi protiva. Ale přesto jsem ti přivezla dárek!" začala se přehrabovat v kabelce.
"Nechci od tebe žádný dárek, Jessico. Nejsi taková, za jakou jsem tě považoval."
"Ale prosím tě, co to povídáš."
"Uřkla jsi Lili Evansovou. Jenom proto, že si nějaký kluk vybral ji a ne tebe. A kolika lidem- dívkám jsi ještě ublížila? A z jakého důvodu? Že byly daleko hezčí než ty? Nebo protože dostali lepší ohodnocení v hodině, hm? Nechápu, že jsem to neviděl dřív. Je mi z tebe zle."
Jessica bledla a fialověla. "Co- co to povídáš? Kdo ti o mě něco takové řekl, to jsou všechno sprosté lži, jak tomu můžeš věřit?" z očí jí tekly slzy.
"Lži? Nejdřív jsem to myslel taky. Pomluvy dokážou udělat hodně. Ale tohle je pravda."
"Pravda? A od koho tu pravdu máš?!"
"To není tvoje starost. Mrzí mě, že jsem si s tebou vůbec kdy začal, kvůli tobě jsem si vůbec nevšímal jedné úžasné holky a způsobil jsem ji spoustu trápení, jak jsem mohl být tak hloupý?" zavrtěl hlavou. "Je konec Jessico."


"COŽE?" zaječela ta, že se mnoho studentů otočilo. "To si děláš legraci? Ty se mnou končíš? Žertuješ?! Vážně blbý žert!" hystericky se zasmála. "Vidíte, je to šprýmař!" rozhazovala rukama a otáčela se na studenty, kteří úplně ztuhli a se zájmem sledovali scénu.
"Ne, to není žert." řekl Sirius klidně. "Končíme spolu, Jessico. Nic k tobě necítím. A ocenil bych, kdybys tu z toho přestala dělat veřejnou scénu."
"Já že dělám scénu?"
"Ano. Děláš. Ale to je jedno. Měj se." otočil se zády a odcházel. Ostatní mu ustupovali z cesty a zírali s otevřenými ústy. Několik dívek mu začalo tleskat, ne proto, že by se chtěli bradavickému lamači srdcí vlichotit do přízně, ale protože konečně nějaký kluk zatočil s Jessicou Marlow.
Ta stála uprostřed zástupu a zrudla ponížením a hanbou. "No a kdo to je?!" zavřískla. "Kdo je ta skvělá holka, které jsi zlomil její nebohé srdíčko?" Sirius se otočil a rychle pohledem zabloudil k Liz.
Nikdo si toho nevšiml, až na Lili. "To tě nemusí zajímat. Ale doufám, že mi jednou odpustí. A třeba mi dá šanci."
Dav se pomalu rozcházel a měli o čem mluvit. Jessica Marlow dostala kopačky od Siriuse Blacka!
A Sirius Black má nějakou dívku rád!
To kvůli ní, ukončil vztah s Jessicou!
Všichni si vzrušeně šuškali a dávali dohromady všemožné teorie o tom kdo by to mohl být.
A taky je hodně zajímalo co se Siriusovi stalo. Snad to budou vědět ti, kteří přes Vánoce zůstali v hradu.
Elizabeth se zhluboka nadechla. Scéna, která se právě odehrála na ni zapůsobila víc než na kohokoli jiného. Podívala se na Lili a toužila ji říct spousty věcí, ale to nemohla. Ne, dokud tam byl Justin.
"Tak to bylo hustý." uznal a popadl svoje zavazadlo. "Co říkáš Liz?"
"Že jsem z toho úplně vedle." Zamumlala a snažila se nemyslet na to, kdo je tou dívkou, která si získala Siriusovo srdce.

Tichošlápek se ploužil chodbami, které pomalu, ale jistě plnilo štěbetání navracejících se studentů. Potřeboval klid a někomu se svěřit. Jenže, uvědomoval si, neměl komu. Se svými přáteli přeci nemluvil.
Zamyšleně zamířil do sovince.
Jen co vstoupil na rameno se mu snesl výr, po kterém posílal dopis určený pro Liz. Ale moc na ni asi nezapůsobil. Vždyť si našla přítele to musel být ten blonďák, co u ní stál na nádraží. Proto se tak pobouřeně ptal, co se děje. Jistě, že. Jemu by se taky nelíbilo, kdyby někdo sahal na jeho přítelkyni.
Zdrceně se posadil na kamenný výklenek a nevěděl, co by měl udělat.

"Justine asi se rozloučíme, já padám do naší společenky... A nejspíš půjdu spát, jsem děsně unavená." lhala Liz, až se ji od pusy prášilo, ale nedalo se nic dělat. Stůj, co stůj musela mluvit s Lili, která na ni čekala u paty schodiště, ale Justin se stále neměl k rozloučení.
"Ale už se teď se mi stýská." zašklebil se na ni.
"Mě taky. Vždyť jsme spolu byli víc jak týden skoro 24 hodin denně." usmála se letmo a ho políbila na tvář. "Tak zatím."
"Sladké sny." popřál ji a připojil se ke svým kamarádům, co zrovna procházeli kolem.
Liz se na něj usmívala ještě než zmizel za rohem mu poslala vzdušný polibek. Pak se otočila na patě a pelášila k Lili. "Takže co se tady dělo přes Vánoce?" vyhrkla a popadla kamarádku pod paží. "Musíš mi všechno říct."

"A James po něm skočil, protože neunesl jak na mě vyjel. A začali se rvát." zakončila Lili své vyprávění. Bylo to pro ni nesmírně obtížné, nechtěla Elizabeth lhát, ale nesměla říct všechno podle pravdy. Liz by neunesla, že ji chtěli dát dokupy do Siriusem. A ona má teď Justina. A to je hlavní. Je šťastná.
Lili se zapřísáhla, že to nezkazí.
"Tady se ale děli věci. I když moje Vánoce..." pousmála se. "Kristin a Elena se skutečně překonaly. Víš sice, že na plány všeho druhu byly úžasné, ale občas to nevyšlo. Vůbec to nevyšlo. Tentokrát…" rozechvěle se nadechla.
Lili se usmála. "Můžete na sobě oči nechat. Viděla jsem to. Docela dobře si dovedu představit, jak vypadal ten týden."
"Nebylo to zas tak lehké." Liz vytáhla z batohu několik pomačkaných triček. "Budu muset dát všecko do prádelny je to jako když to vytáhnu krávě z držky."
Lili vyprskla smíchy. Tohle jí chybělo.Před učiteli slušná Elizabeth Daltonová, která je mimo jejich dosah neřízenou střelou.
"My jsme prostě nestíhaly. Nedá se nic dělat. A hele tohle není moje, to je Eleny." vytáhla tílko, které měla na Silvestrovské oslavě. "Nechám to vyprat a pošlu ji to zpátky."
"Merline! Půl jedenácté- nezlob se, ale musím rychle mrknout, jestli je na patře všechno v pořádku, prefektské povinnosti." zaúpěla Lili a rychle si obula boty.
"Jasně, já si mezitím vybalím zbytek věcí." usmála se Liz a zamávala na Lili pomačkaným trikem. Dveře se za Lili zavřely a Elizabeth dál pokračovala ve vybalování věcí. Znovu si prohlédla vánoční dárky a spokojeně se nadechovala, zase byla v Bradavicích. Najednou v batohu nahmátla něco, co ji překvapilo. Vytáhla zmačkanou obálku nadepsanou svým jménem.
Zamračila se a zírala na ni. Že by ji Elena a Kristin zabalili nějaké překvapení a až otevře obálku vyletí z ní bubák, lechtací kouzlo, nebo myši?
Zamyslela se a najednou si vzpomněla.

" Liz, máš tu dopis!" zvolala Elena......
" Jo? A od koho?"
" Jak to mám vědět? Chceš to otevřít?"
" Ale teď se to nehodí!"....." Slíbila jsem Danielovi a Stelle, že s nimi půjdu sáňkovat na kopec. Hoď mi to do báglu, pak si to přečtu."

"Ech, úplně jsem na to zapomněla!" zaúpěla Liz a plácla se do čela. "Doufám, že po mě někdo chtěl něco důležitého, protože..." mumlala rozmrzelá nad svou vlastní děravou pamětí a trhala obálku. Po přečtení několika řádků začala lapat po dechu a musela se posadit na postel.

Drahá Liz,

asi se divíš, kdo Ti to píše, že? Jo, vážně jsem to já, Sirius Black a píšu Ti dopis. Není to vtip, vážně. V posledních několika dnech jsem si začal uvědomovat hodně věcí a chtěl bych Ti říct, co jsem si vlastně uvědomil.

Elizabeth, byla jsi to ty, kdo mě skrze Jamese varoval, ať si s Jessicou nic nezačínám. Když mi to James řekl, byl jsem dost rozčilený a tvoje varování jsem považoval jenom za pomluvu. Ale začínám mít dojem, že to nebyla pomluva. Žes to myslela vážně a čestně, když jsi mě varovala. Nebudu se tu vypisovat o svých pochybnostech ohledně Jessicy, ale kladu si dvě otázky: Jak víš, že nejspíš není taková, jakou se dělá a proč jsi mě varovala?
Záleží Ti na mně? Nebo proč jsi to udělala?

Před nedávnem jsme se setkali v Prasinkách a po sněhové přestřelce, kterou jsi samozřejmě vyprovokovala ty, jsme společně kupovali dárek pro tvou sestřenku s jejího snoubence. A taky jsi koupila sladkost té dívce, co přišla o rodiče a ty se s ní přátelíš. Docházelo mi, že ač jsme spolužáci ví,c než pět let nic o tobě nevím. Měl jsem tě za "nějakou Liz, co se kamarádí s Evansovou, ze které je Dvanácterák úplně paf", ale potom jsem si tě začal víc všímat a začal jsem poznávat, jaká jsi.

Elizabeth, nechápu jak jsem... Byl jsem úplně slepý! Pět let mám před sebou tak báječnou dívku, jako jsi ty a nikdy jsem si toho nevšimnul!
Proč?! Proč jsem byl a stále jsem takový hlupák? Nikdy jsem si nevšimnul, jak jsi krásná. Jak se Ti na slunci třpytí vlasy a že tvoje oči doslova jiskří energií. Jaký máš krásný úsměv a jak jsi roztomilá, když se stydíš. Když Ti někdo zalichotí a ty zčervenáš rozpaky.
Nebudu Ti lhát, holek jsem neměl zrovna málo. A teď vím, že jsem se k některým nechoval zrovna hezky. Prostě jsem je jenom využíval. A vždycky jsem šel jenom po vzhledu. Bylo mi jedn,o jestli je moje přítelkyně prefektka, nebo je ráda že projde ročníkovými zkouškami. Bylo mi jedno, jestli je vnímavá, nebo úplně natvrdlá. Nezajímal jsem se o to, jestli je laskavá nebo vypočítavá. Šel jsem jenom po vzhledu. Ale ty, aniž by sis to uvědomil,a jsi mě donutila vnímat i chování.
A nemohlo mi ujít, jak jsi laskavá a všem pomáháš. A samozřejmě jsi v Nebelvíru, protože jsi odvážná. Viděl jsem, jak ses postavila těm sedmákům ze Zmijozelu, protože se posmívali nějakému malému chlapci. Nosíš srdce na dlani a nejraději by ses rozdala. Vidím, jak jsi bezmezně oddaná svým přátelům. Jsi úžasná, Elizabeth.

Prosím, moc tě prosím, nemysli si, že tohle píšu každému děvčeti, které se mi zalíbí. Vždycky jsem je balil- jak to říká Lili? Na ten arogantní a stupidní postoj?
Elizabeth, asi jsem si to uvědomil dost pozdě- ale mám tě rád. Moc rád. Troufám si říct, že jsem se do tebe zamiloval.
Doufám, že není pozdě. Že až přijedeš zpátky do Bradavic, budeme si moct promluvit z očí do očí. Že mi řekneš, jak to cítíš ty. Budu čekat.

Tvůj Sirius

Elizabeth vypadl dopis z třesoucích se rukou. Po tvářích ji tekla jedna slza za druhou. "Proč tak pozdě, Siriusi?" zašeptala a hlasitě se rozvzlykala.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se vám tu?

Ano
Ne

Komentáře

1 Seryn Seryn | Web | 4. ledna 2011 v 22:23 | Reagovat

čím dál lepší.. :-D jestli jsem byla předtím zvědavá tak teďka su eště víc.. :-D super.. :-D

2 Liliane Evans Liliane Evans | Web | 5. ledna 2011 v 13:42 | Reagovat

Nešli komenty tak píšem teraz: krásna kapitola, konečne sa možno, ale očividne udobria :)!

3 Káťule - SB Káťule - SB | Web | 5. ledna 2011 v 14:44 | Reagovat

taky mi nešly včera komenty, tak snad teď už půjdou :-)
kapitola je úžasná, jsem zvědavá, jak vyřešíš nastálou situaci...dva kluci jsou přece jen moc :D...ale věřím tomu, že si poradíš a bude to to nejlepší možné řešení :D...těším se na další kapču :-)

4 lovie-dogie lovie-dogie | Web | 5. ledna 2011 v 15:09 | Reagovat

ALICE!! :'(.. ten začátek úžasnej, skvěle jí to natřel, ale ten konec?! :-(.. to sem nebrečela jen Liz, ale i já :-( :'( :-D
Absolutně úžasný! :-)

5 Lil Lil | 5. ledna 2011 v 17:58 | Reagovat

Super! Super!! Super!!! :D Uzasne kapca uz se nemuzu dockat na pokracko :-D

6 Pink.Queen Pink.Queen | Web | 5. ledna 2011 v 20:01 | Reagovat

KOnečně jsem se dočkala toho dopisu!!! :) Úžasný ani se nedivím, že brečela, taky bych brečela!! Fakt moc povedený. Jsem zvědavá, jak se to bude vyvýjet dál! :)

7 Lily Lily | Web | 5. ledna 2011 v 20:18 | Reagovat

Ach, och, ne, pane bože...to jsem si říkala, když jsem četla ten dopis od Siria. Jasně, že jsem to věděla už dřív, ale s Liz jsem to prožívala. Je to krásně napsané. :-D

Včera mi taky nesly komenty

8 popy popy | 6. ledna 2011 v 12:17 | Reagovat

páni! ???  Uz se nemuzu dockat na pokracovani , doufam, ze bude brzy ;-)

9 Adria Morgan Night Adria Morgan Night | E-mail | Web | 6. ledna 2011 v 21:55 | Reagovat

ááááááááááááá páááááááááánnniiiiiiiiii!!!!! táák kjonečně jsem dohnala tvoje povídky a musím ti poblahopřát vážně jsou užasnéé! :)

10 Pokračování please Pokračování please | 7. ledna 2011 v 18:07 | Reagovat

Pokračování prosím ale bude Lizinka chodit se Siriuskem?Řekni ano prosím:(

11 Asnazu milující Aff Asnazu milující Aff | Web | 7. ledna 2011 v 18:30 | Reagovat

teda pěkně s Jessicou zatočil, konečně to chlapec všechno pochopil :) a ten dopis...nádhera...jsem zvědavá jak s tím vším Liz naloží...

12 Bonbooonek Bonbooonek | Web | 8. ledna 2011 v 19:23 | Reagovat

je moc pěkná, povedla se.
Siriusek je pěknej trouba (vážně)... Jass je strašná fuchtle... Já nechci aby se Liz s justinem rozešli... Oni jsou skvělej pár a Justin ji měl rád vlastně od začátku... Kdežto Siriusovi trvalo 7 let, než na to přišel...

13 Black Black | Web | 12. ledna 2011 v 14:28 | Reagovat

No telenovela hadra, ááá..jak mám vydržet do dalšího dílu? člověk si konečně mezi učením najde čas, počte si a na konci je ještě napnutější než na začátku? Budu se asi opakovat, ale..ááááá:D

14 Moreen Moreen | Web | 18. ledna 2011 v 17:08 | Reagovat

pááni. no nějak si nedovedu představit, že by tohle napsal Sirius, role casanovi mi na něj sedí víc, ale všechny se z něj snažíme udělat v povídkách lepšího člověka, tak proč ne takhle. sama jsem byla zvědavá, kdy na ten dopis elizabeth přijde a co v něm vlastně je. a že se nám panáček rozepsal :-D ta scéna s jessicou se mi líbila, nevím asi jsem škodolibá. i když vím, jsem! rychle jdu číst další, vůbec si nedokážu představit, že když mám zkouškové a totálně nestíhám, tak má někdo víc času a klidně píše. a takové skvělé věci! takže při tom všem učení si projdu jednu přednášku a hurá na další kapitolu - aspoň budu mít motivaci to rychle a efektivně pročíst :-D

15 Prongs Prongs | Web | 3. února 2011 v 19:16 | Reagovat

No...Celej den čtu (s menšíma přestávkama) tuhle povídku, neměla jsem čas napsat komentář ale tahle kapitola mě vážně dostala. Jessica byla pěkně blbá, jsem ráda že se s ní konečně rozešel! A ten dopis mě fakt dojal. Je sice pravda že Elizabeth chodí s Justinem ale se Siriusem by to bylo víc...no...byli byhezčí páreček...já vím..odpověď mám v další kapitole, ale já jsem ten komentář prostě musela napsat. Musím říct že skvěle píšeš... :-)  :-) :-D

16 Angie Angie | Web | 4. února 2011 v 10:50 | Reagovat

No, Liz nebyla jediná, kdo se rozbrečel:-D
Taky si říkám, proč tak pozdě?!
Jediná věc, ze které mám fakt radost je to, že Sirius dal kopačky Jessice, ne ona jemu. Zvládl to bravůrně, to jeho "Je konec,", to bylo vážně hrozně působivé.
Jsem zvědavá, jak se to teda bude vyvíjet dál. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama